Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Říjen 2006


Petice pro Parlament České republiky

Dne 20. září 2006 shromáždění zahraničních Čechů u příležitosti Týdne zahraničních Čechů, který se koná ve dnech 17. – 22. září 2006 v Praze, přijalo následující rezoluci:

V minulých volbách do Sněmovny Parlamentu České republiky byl za KSČM zvolen poslanec Josef Vondruška, který podle svědectví politických vězňů je bil a mučil. Tento aktivní mučitel, který sadisticky kopal, mlátil a týral vězně, je zákonodárcem placeným z daní českých občanů.

Rovněž tak byl zvolen místopředsedou Poslanecké Sněmovny předseda KSČM Vojtěch Filip, který byl prokazatelně spolupracovníkem státních tajných služeb komunistického Československého státu před rokem 1989.

Tyto příklady jsou tím nejvýmluvnějším svědectvím, kam dospěl popřevratový vývoj KSČM a jak pokrytecký je oficielní program této strany, zdánlivě vyhovující podmínkám zákona o politických stranách, ale současně se hlásící ke své historické tradici násilí, ničení a zmaru všech demokratických hodnot a pluralitního demokratického zřízení.

Shromáždění Týdne zahraničních Čechů, lidí, kteří v převážné většině opustili svoji vlast, protože nechtěli žít v nesvobodné zemi ovládané komunisty, důrazně protestuje proti politickým nominacím poslanců s kriminální komunistickou minulostí a spolupracovníků represivních bezpečnostních složek. Je to nejen neomluvitelnou ostudou KSČM, ale i celé české politické scény.

Jménem shromáždění Týdne zahraničních Čechů a pro informace:

Dr. Oldřich Černý, předseda Koordinačního výboru Týdne zahraničních Čechů, mobil 605/440792

Miloš Šuchma, spoluautor petice a předseda Českého a Slovenského sdružení v Kanadě, mobil 608/211929, e-mail: suchma@sympatico.caZpátky