Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Srpen 2003


Povídání o psech a psohlavcích

Ross Hedvíček

Seděl jsem nedávno v restauraci s Tonym. Tony je něco jako prakticky psycholog a motivační řečník. Živí se tím docela dobře. Právě skončil přednášku. Dal si caesar salad, mashed yams a grilled swordfish. Já jsem měl insalata gargana a lasagna bolognese. Restaurace se jmenovala Macaroni Grill, tady na Tamiami Trail.

"No povídej napřed ty," vycenil na mne ten svůj strašný chrup, který mu závidí všechny koně v Kentucky. "Já jsem úplně umluvený. Jak jsi se měl v Česku? Už je to tam lepší? Už se dali dohromady?"

“Nevypadá to tak. Spíš je to horší než to bylo," informoval jsem. "V tom devadesátém pátém to ještě vypadalo tak nejistě, že se to možná zlepší, že ještě nevědí, jak by vlastně ta demokracie a kapitalismus měly správně fungovat. Ovšem, teď už je jasné, že je to výprava úplně opačným směrem. Všichni tam kradou a lžou, podvádí a zpronevěřují. A s drzým ksichtem si ještě myslí, že jsou nejchytřejší na světě, že jsou něco jako Švýcarsko blízkého a středního Východu a jen oni sami vědí nejlépe, jak se všechno má správné dělat. Mají ohromný pocit nadřazenosti vůči Polákům, Slovákům, Rumunům atd., ale pocit méněcennosti především vůči Němcům a pak si to kompenzují obzvláště na Ukrajincích, přičemž Češi jsou sami potomci stepních Slovanů. Když na ně někdo vybafne, tak nasadí švejkovský ksichty a lížou mu boty. Když odejde, nebo i když se jen otočí, tak za ním plivají, ale tak, aby to on neviděl. Všude je ta historická předposranost, která způsobila, že za vlády těch minulých komunistů Češi sami ubližovali vlastním lidem ještě víc, než to vyžadovala Moskva. Ameriku nenávidí snad 99% obyvatelstva, určitě větší procento než v Iráku, ty neuvěřitelně protiamerické kydy v těch jejich růžových novinách to se nedá ani číst, to je úplná řecká tragédie, jen sednout si a plakat! Ale všichni by sem chtěli jezdit - nejlépe načerno si nějak přivydělat. Na to, že právě bylo padesáté výročí proti-komunistického povstání v Plzni si nikdo v novinách ani nevzpomněl - ale o tom, jak zlí američtí vojáci vraždí v Iráku těhotné irácké maminky střelami z raketometů, to je tam na prvních stranách!

Nemají rádi emigranty, protože emigranti se měli celé ty roky dobře někde na Západě, a tím vlastně podle nich emigranti a exulanti "zradili" - tím že se měli lépe .... a teď jezdí zpátky do Česká a chtěli by vrátit jejich původní, komunisty zabavené majetky a jak oni k tomu ti chudáci tam přijdou, co si to ukradené od komunistů koupili? Oni to sice nekoupili, ale dostávali za kolaboraci s komunisty, ale to už si jako nikdo nepamatuje. Na nepamatování jsou velmistři, s oblibou říkají ´žijeme v současnosti´ - přičemž nikdy neslyšeli, co řekl George Santayana ´Kdo zapomíná na minulost, bude si ji muset zopakovat´.

A už si to opakují... Komunistického zločince Grebeníčka nejsou schopni odsoudit třináct let, ale antikomunistu Lumíra Šimečka odsoudili už za měsíc! To jde! To zlodějství je v nich úplně zabudované jako math-coprocessor v Intel-chipu, ta snaha někoho ošidit či přechcat je úplně patologická, to je jako podmíněný reflex u Pavlovových psů! Jsou to notoričtí lháři a lžou ze zvyku, i když to není ani trochu nutné, jsou to dokonalí zavisláci na lhaní, bez něhož nemohou žít. Všichni tam jen počítají, že za pár let půjdou do důchodu a budou pobírat peníze od státu - zadarmo! Oni úplně blahem slintají při té představě, že budou brát peníze a nebudou muset nic dělat!. Řekneš "důchod" a vidíš, jak jim gryndy tečou po bradách! Tito psohlavci mají naprogramováno v jejich psích hlavách jen pár jednoduchoučkých pravidel: 1. Kdo nekrade, okrádá sám sebe a svoji rodinu. 2. Máme to už za pár (do důchodu; to je co mají v psích hlavách od 40 let a někdy i dříve).Ti mají ten komunismus tak zažraný v duších, že to asi těžko půjde dostat ven, jak je to tam zakotvené."

"To je ono", pravil Tóny, "´zakotvené´ - kotva je to klíčové slovo. U Pavlovových psů to bylo tak, že Pavlov zazvonil na zvonek, když jim nesl žrádlo a ten zvonek se stal tou kotvou, tím signálem - že pak už psi slintali při každém zvonění, i bez žrádla."

Otázka byla jasná: "Když je ten podmíněný reflex tak dobře v těch psech zakotvený a pak tu kotvu ´vytáhneš,´ je možné dobře vžitý reflex nějak přebít nebo přetransformovat nebo přeměnit v jiný?"

"No jistě - musíš na místě toho starého reflexů vytvořit nový tím, že vytvoříš nějakou novou kotvu. A tu vytvoříš zase nějakým silným efektem, který si pes - nebo lidí - budou dlouho pamatovat a bude u nich stálým startovacím mechanismem určitého chování."

"Například?"

"No, základní situace je, že pes uslyší zvonek a začne slintat, protože ví, že dostane žrádlo. To je jednoduché jako trojčlenka v matematice. Akce a reakce. Ovšem v okamžiku, kdy je podmíněný reflex zakotven, pak už ten pes slintá, i když žrádlo není v dohledu."

"Ano!" - souhlasil jsem. "Úplně jako Češi! Ti vidí, že Klaus je prezidentem, tak úplně slintají blahem, protože vědí, že pokračuje doba, kdy se bude dál beztrestně krást, dál se bude privatizovat, dál půjčovat peníze z bank s úmyslem je nikdy nevrátit a koupit si za to hotely na Kanárech, přičemž zloději ví, že nikdy nebudou potrestáni, protože nejen že právní systém nefunguje, ale je sám zkorumpovaný jak zrezavělá pumpa na typické české vsi. Ale všem to tak vyhovuje a nikdo s tím nehodlá nic dělat. Nejvíce to vyhovuje zákonodárcům, kteří si buď sami nebo přes jejich rodinné příslušníky a příslušnice a přes známé a známé jejich známých přikrádají ke svým královským platům, které si sami přiklepli a demagograticko-egokraticky schválili. A protože podmíněný reflex je zakotven, tak slintají pořád, i když už je všechno rozkradeno a není z čeho dál krást...

Napřed okradli šlechtu, pak udávali židy Němcům, aby se zmocnili jejich bytu a majetku. A těm nepatrně málo židům co přežili Auschwitz, Bergen-Belsen atp. a vrátili se do ČSR, řekli : 'Už nevíme, kde jsou ony vaše osobní cennosti, které jste si u nás uschovali, než jste šli do koncentráku'. A o nemovitostí okrádají židy dodnes, když úředně říkají 'Nebudeme nic vracet, neboť jsme vám nic nezabavili.' Židovské majetky byly totiž zkonfiskovány nacisty a ČSR zabavila majetky téměř všech Němců, včetně ne-nacistů, a nemá tedy podle ČeskoZlodějské perverzní, tj. zvrácené psohlavské ´logiky´ co vracet židům, no ne ?

Pak okradli 3 milióny sudetských Němců, tj. jednu třetinu obyvatelstva tehdejší ČSR, pak kapitalisty, pak kdejakého tehdejšího holiče a ševce, zemědělce, pak kdekoho měnovou reformou v roce 1953, pak okrádali emigranty a exulanty, a pak Velký Transformátor + Velký Vašek zorganizovali největší PIRATIZACI v moderních poválečných dějinách, a kradou dál a dál a dál bez konce. A obyčejní lidí, stejně jako ten blbej pes, si nakonec ani nevšimnou, že se vlastně ani nenažrali, jen jsou celí poslintaní, mají stále hlad a bolí je ocas, od neustálého vrtění!"

"Správné", pravil můj psychologický guru, "a řešení této situace s reflexem, který už je k ničemu, je právě nahrazení starého reflexů novým, což je spojeno se zakotvením nového reflexu!"

"A jak ho zakotvíš?"

"U psa jednoduše. V okamžiku, kdy začne zbytečně slintat, tak psa jemně popotáhni za obojek, dej mu jemnou facku za ucho, jemně mu stiskni čumák a nebo ho zase jen jemně plácni po čumáku. Vše velice jemně - bez toho, že způsobíš psovi bolest. To zruší starou kotvu a pak můžeš vytvořit novou s novým reflexem."

"A co u lidí? Jak to u nich funguje?" začínal jsem mít temnou předtuchu.

"U lidí je to úplně stejně - jen to někdy musí být důraznější – obzvlášť, když jde o celé národy. Podívej se do dějin. Japonci měli podmíněný reflex jako národ, když znásilnili a vyvraždili Mandžusko a Nanking. Tři sta tisíc mrtvých. Zakotvení tohoto reflexů bylo zrušeno bombami na Hirošimu a Nagasaki - a najednou byli normální!"

"Takže myslíš, že když Češi zavraždili akorát 50 tisíc sudetských Němců a tisíce Čechů a Slováků v komunistických koncentrácích a jáchymovských dolech (dodnes na to umírají) a pak už jen kradli, kradli a zase kradli, že bude možno ten jejich podmíněný reflex zrušit třeba pomoci B-52 nebo B2, nebo třeba jen tím lepancem po čumáku a nebo plácnutím přes držku? Bude nutno použít B-52 z Diego Garcia nebo B 2 z Missouri, aby z Česka udělali parkoviště pro BRD, pro Poláky (ti aspoň bojovali hrdinně u Monte Casina, jejich Solidarnoścz zbourala komunismus, zatímco Češi skončili s komunismem až po odstoupení Todora Živkova, tedy až po Bulharech), Rumuny (nezúčastnili se invaze v 1968, zatímco Češi obsadili sami sebe) a Slováky (v roce 1946 volili méně komunistů než Češi)? Nebo bude škubnutí za obojek, lepnuti po čumáku či plácnutí přes držku stačit?"

"No doufejme, doufejme!" zasmál se Tony. "Zavezeš mne teď na letiště, jo?"

Zdroje:

http://www.čs-magazín.com/2003-07/view.php?article=articles/čs030785.htm

http://www.transparency.org/čpí/2002/čpí2002.en.html

http://www.danford.net/massacre.htm

http://www.rotten.com/library/history/war-crimes/rape-of-nanking/Zpátky