Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2004


Všem mladým lidem v České republice

Jiří Vaněk

Zpráva z tisku. PRAHA 7. ledna 2004, 20:39: Miroslav Antl, bývalý náměstek policejního prezidenta, nebude potrestán za dopravní nehodu, kterou způsobil v roce 2002 pod vlivem alkoholu. Případ je promlčený, uvedla dnes Česká televize. Úředníkům se totiž nepodařilo v zákonné roční lhůtě přestupek projednat, protože Antl nepřebíral zásilky s předvoláním.

Všem mladým lidem v České republice,

nerad dávám radu mladým lidem, ale v zájmu Vaší budoucnosti si dovoluji Vám všem doporučit: emigrujte. Využívejte možnosti studovat v zemích jako je Austrálie nebo USA, pokud se Vám bude studium dařit, určitě Vás bude nějaká společnost sponzorovat a získáte časem povolení k trvalému pobytu. A budete žít důstojným životem svobodného člověka, který se nemusí strachovat, jestli ho policie České republiky bude pokutovat za to, že ve dvou lidech rozdával letáčky jako se to stalo dvou důchodcům na Václavském náměstí. Rozhodnutí o přestupku je na http://www.freewebs.com/vanek/crpolicejnistat.htm

Dnešní darmoužrouti a paraziti v parlamentu, senátu a na Hradě občas neveřejně řeknou, že justice nepracuje, tak jak by měla. A tím to končí, ani slovo jak efektivně skandální poměry v justici řešit. Prezident Klaus jmenoval předsedou ústavního soudu Rychetského, který má největší zásluhu na právním bordelu v dnešní České republice. Mnoho politiků v ČR se ohání akademickými tituly, které získali podvodem, ministerstvo vnitra řídí absolutně neschopný floutek, bývalý strojvůdce. Komunističtí zločinci se derou na nejvyšší pozice ve státní správě a v BIS, která podle nezávislého průzkumu zaměstnává velké procento duševně nemocných lidí jako je podplukovník Jan Princ. Kdejaký zloděj je dnes "vážený" občan, kdejaký parazit má ochranku. Panebože, na co a za co? Z evangelického faráře-poslance se stává člen různých komisí přes kontrarozvědku, armádu, zbraně. Není to zvrácenost? Je sice fakt, že tématem jeho závěrečné práce na fakultě byly husitské války, ale dnes se již roztopená smola a palcát nepoužívá ani v Horní Voltě. Jediné znalosti, které by mohl uplatnit, je drancování Žizkovy armády a myslím si, že Termiti drancují víc nezž dost. Delají to dnes rafinovaným způsobem. Kolikrát se v novinách vyskytlo, že Termit nebo člen jeho rodiny, je namočen v aktivitách, které se v žádném případě nedají nazvat legalní. Za pár dní už o aféře nikdo neví. Vše je smeteno pod koberec. V českých soudech pracuje hodně komunistických zločinců, kteři po stranické linii vynášejí rozsudky nad politicky pronásledovanými. Viz případ Hučín - http://www.hucin.com/ A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.

Važena mládeži České republiky, věřte, že v případě emigrace budete mít více možností podpořit finančně své rodiče, kteří za almužnu, jež se nazývá důchod těžce přežijí, ba, daleko více. Myslete na sebe a na Vaši budoucnost. Všichni schopní lidi by se měli snažit opustit ten neskutečný bordel zvaný Česká republika. Čím dřív, tím líp.

S pozdravem

Jiří Vaněk

http://www.freewebs.com/vanek/index.htm

Vážený pane Vaňku.

Dostala jsem Váš e-mail, kde doporučujete mladým lidem emigraci. Poslala jsem Vám na toto doporučení svůj názor, ale jelikož jste mi neodpověděl, posílám dopis nový. Nemohu pochopit, jak člověk, který se zde narodil, může tuto zemi tolik nenávidět. Měl byste vědět, že tato země je nemocná a potřebuje pomoci a ne ji podrážet. Myslím to v tom čistém slova smyslu. Nikde ve světě nikomu nepadají pečení holuby do úst.To víte nejlépe sám. Dnes mají mladí lidé již svůj rozum a každý bude jednat podle svého. Vy svojí radou mladým lidem zbytečně pletete hlavu. Naši studenti díky Bohu mají tolik rozumu, že Vás ve velké míře neposlechnou. A lidé bez minimálně středního vzdělání nemají dnes ve světě šanci uspět. To víte stejně dobře jako já. Modlím se,a by Vás tato část populace neposlechla. Musela by Vás velmi brzy proklínat. Je mnoho věcí, ve kterých s Vámi souhlasím.Je dost věcí, ve Vašich zprávách, o kterých nevím, co si mám myslet. S nabádáním k emigraci s Vámi však naprosto souhlasit nemohu. Ještě je totiž šance, že tato země bude uzdravená. Jen musíme VŠICHNI chtít.

Měl byste jim spíše poradit, jak zamezit šíření komunismu a jejich zvůle. Není umění utéci, ale něco pro tuto zemi udělat. Jsem česká židovka. A ať už mi tu bylo ublíženo sebevíc, mám v této zemi kořeny staré 300 let. Tato země je velmi nemocná a potřebuje pomoci, ne útěk.

Jiřina.

Vážená paní Jiřino,

omlouvám se, že jsem neodpověděl okamžitě. Vzhledem k tomu, že dostávám stovky mailů, v drtivé části s pozitivní reakcí na moji výzvu mladým lidem, a také z důvodu, že občas musím psát, odpovídám až teď.

Prozatím jsem psal ve svých vzpomínkách na mých stránkách s lehkou ironií a chtěl bych se s Vámi podělit o mé životní zážitky, o kterých jsem se zatím nikde nezmiňoval, neboť jsem nechtěl znovu ve své duši vyvolat bolest a smutek.

Měl jsem bratra Jardu. O rok mladšího než já. Úplně normální kluk, který si hrál se mnou a kamarády na schovávanou, hráli jsme kuličky, chodili sáňkovat a těšili se na vánoce. V Karlových Varech, kam jsme se přestěhovali z Prahy, ještě hodně let po válce se nacházely zbraně, náboje a jiné pro děti exotické věci. Jarda jednou vzal do školy, myslím, že byl v páté třídě, nenabitou pistoli a to se mu stalo osudným. Gestapácko-bolševický soud ho poslal do dětského domova v Králíkach, kde s dětmi bylo zacházeno jak s nejhoršími zločinci. Když mu bylo patnáct let, přeřadili ho do kriminálu pro mladistvé. Pár dětí se při transportu do práce pokusilo z kriminálu utéci. Ozbrojená stráž zahájila palbu se samopalů a jedno z utíkajících dětí bylo zabito na místě, druhé umřelo v nemocnici. Jarda vyvázl s rozstřílenou pravou rukou, bez části loketního kloubů. S rukou již nemohl hýbat a byl těžce postižený psychicky. Celá anabáze pro něj skončila, když mu bylo 22, "někdo" ho strčil pod přijíždějící autobus městské dopravy v Karlových Varech.

Podle svědků víme, že ho těžce zraněného při plném vědomí odvezli do nemocnice kde za krátko zemřel. To nám sdělil SNB až několik hodin po jeho smrti. Nebylo nám povoleno vidět jeho tělo. Jeho svršky zabalené do krvavého hadru byly hozeny k nohám rodičů...

Vše, co se přihodilo mým rodičům, mně a mým dětem dávám za vinu zločinecké komunistické ideologii a příslušníkům českého národa. Netvrdím, že všichni Češi jsou špatní. Bohužel, musím říci že velká část národa je verbež, která se za každého režimu snažila pomoci jakékoli zrůdné ideologii způsobem, který nemá obdoby ve střední Evropě. Vím, že podobné metody komunistických vrahů se těžko budou v České republice opakovat, protože by tentokrát zasáhl civilizovaný svět, jako to udělal v Jugoslávii.

Nadaný a čestný mladý člověk nemá v dnešní republice co pohledávat. V republice, kde komunističtí zločinci se derou do předních pozic a jsou přijímáni v Lánech. Brzo by měl mladý nadaný člověk zkřivený charakter jako vládnoucí kasta, která vytvořila politický systém, který nejde legálně svrhnout. Bohužel, nemohu vyzvat národ k povstání, neboť je to nelegální. Mohu jen říci, že pokud by k němu došlo, budu mít z něho největší radost už jen proto, že všichni paraziti a prodejní političtí prostituti v České republice by definitivně skončili.

V dnešní době se komunistické bestie v hodnostech podplukovníků a plukovníků na ministerstvu vnitra, které vede nekvalifikovaný a naprosto neschopný ministr vnitra Stanislav Gross, snaží zlikvidovat odpůrce komunismu těmi nejšpinavějšími metodami. Je do nebe volající, jak všichni poslanci a senátoři (až na malé výjimky) a Hrad mlčí. Hučín, Vachalovský, Šimeček a další jsou obětí politických intrik. A intriky budou pokračovat stále. Nápravy se, vážená paní Jiřino, nedočkáte. Jeden lump z politické scény odejde a druhý nastoupí. Právní systém, který vybudovali bolševici Rychetský a Jičínský, je v České republice natrvalo.

Z tohoto důvodů vyzývám mladé lidi, aby emigrovali a nebyli svědky lumpáren hodných vládců jako ze Středoafrické republiky. Život má každý jen jeden. A je škoda každého promarněného života mladého člověka. Proto moje výzva. Před čtvrt stoletím jsem byl zbaven československého občanství. Mé děti taky. Vychoval jsem je v Austrálii a jsem na ně hrdý.

Cítím se stále Čechem, rád vzpomínám na rozkvetlé louky, kvetoucí bez, na nádherné lesy plně borůvek a hub. A to je vše. Život je globální a krásná místa jsou všude. Důležité je aby člověk žil důstojným životem a nemusel se zabývat tématy jako to dělám já nebo Vy, které bylo v životě také mnohokrát ublíženo. Veškeré iluze o změně politického klimatu v ČR jsem ztratil.

Bývalí disidenti, a znám jich požehnaně, pověsili po roce 1990 disidentské povolání na hřebík a o lidská práva v České republice se nezajímají. Zajímá je pouze plná kapsa a příprava vlastních děti pro dráhu Termitů. Což se dá demonstrovat na hodně případech.

Jen bych chtěl připomenout aféru ožralého policejního náměstka Antla. Víte že jeho otec byl v padesátých letech právník na jehož rukou jsou stopy krve po rozsudcích nad nevinnými lidmi?

Se srdečným pozdravem

Jiří Vaněk, Sydney

http://www.freewebs.com/vanek/index.htmZpátky