Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Zaří 2004


Dokonalá pomsta

První den si sbalila všechny osobní věci do krabic a kufru. Následující zavolala stěhováky, aby její věci odvezli. Třetí den si naposledy sedla ke stolu v krásné jídelně, zapálila si svíčku, pustila si klidnou hudbu a pochutnala si na kupě krevet, kaviáru a láhvi vína.

Po večeři naposledy navštívila každý pokoj v domě a do každé tyče na záclony vložila napůl snědenou krevetu namočenou v kaviáru. Pak uklidila kuchyň a odešla. Krátce nato přišel manžel se svou novou přítelkyni a byli velmi šťastní.

Po několika dnech začal dům pomalu, ale nepříjemné páchnout. Vyvětrali, vyčistili koberce, prohlédli všechny otvory, zda tam není mrtvá myš. Nakonec vyměnili koberce, vymalovali, všude rozložili vonné věcičky.

Nic nepomohlo, přátelé je přestali navštěvovat, služebná odešla, opraváři odmítali přijít do domu... Nezbývalo, než dům prodat. Po měsíci o dům stále nikdo neměl zájem a odmítla s nimi spolupracovat i realitní kancelář.

Museli si vzít vysokou půjčku a koupit jiný dům. Bývalá manželka zatelefonovala a ptala se, jak se daří. Soucitně vyslechla ságu smradlavého domů. Taky podotkla, že se jí po tom domě velmi stýská, byla by ochotna snížit částku, na kterou má podle rozvodového řízení nárok, výměnou za ten dům.

Manžel si uvědomil, že jeho bývalá žena neví, jak ten dům smrdí, vycítil příležitost a svolil jí ho prodat za desetinu toho, jakou měl hodnotu, za podmínky, že podepíše veškeré papíry hned ten den.

Žena souhlasila, během hodiny manžela navštívil právník s podepsanými papíry. Po týdnu bývalý manžel se svou novou přítelkyni s úsměvem na tváří sledovali stěhováky, jak jim balí zařízení...

...včetně těch záclonových tyčí. Tomu se říká dokonalá pomsta.

(autor neznámý)Zpátky