Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Prosinec 2004


Průlom v IT

Rádi bychom vám představili zařízení zvané Komplexní nezávislý informační heterogenní akvizitor, známé jako KNIHA. Tento nástroj znamená opravdový průlom v informačních technologiích: bez drátů, elektrických obvodů, bez baterií, nemusí být k ničemu připojen a nemusí se zapínat. Použití je tak prosté, že to zvládne i malé děcko - stačí prostě otevřít desky.

Je malý a snadno přenosný, lze jej používat prostě kdekoli - třeba i v křesle u krbu - a přitom je schopen nést obrovské množství informací, objemem srovnatelné s kapacitou CD-ROM. Princip je vpravdě důmyslný: každá KNIHA je zkonstruována ze sady listů papíru (recyklovatelného), kde každému listu je přiřazen unikátní numerický index; takový list je schopen nést tisíce bitů informací. Tyto listy jsou tzv. double-density, to jest informace lze zapisovat na obě strany listu (tzv. stránky), tím je ještě zdvojnásobena kapacita.

Všechny listy jsou speciální technologií spojeny do souvislé řady dle indexu tak, že tvoří jeden celek, ale přesto s nimi lze manipulovat (otáčet je) dle potřeby. Každá stránka je opticky snímána a informace jsou registrovány přímo ve vašem mozku. Pohyb obsahem KNIHY je řízen pouhým pohybem ruky, držící list. Funkce "Prohlížení" umožňuje dosáhnout okamžitě jakékoli stránky, ať už směrem dopředu či dozadu, bez nutnosti sekvenčního načítání. Největší výhodou je primární index - tzv. "Obsah", který umožňuje instantně vyhledat libovolnou informaci, která je zahrnuta do indexu. Díky unikátní technologii "Kapitolování" lze dokonce hledat skupiny informací podle přibližného popisu, aniž příslušné listy musejí být nutně všechny zahrnuty do primárního indexu. Volitelné příslušenství "Záložka" dovoluje navíc přesně označit místo, kde jste skončili při minulém použití, aniž dojde k jakékoli modifikaci KNIHY! A pozor - "Záložka" funguje, i když je KNIHA zavřená!

Přijaté standardy dovolují téměř neomezenou portabilitu záložek, takže drtivou většinu z nich lze bez obav použít do jakékoli KNIHY bez ohledu na to, kdo KNIHU vyrobil. Přenosná, trvanlivá a komfortní, to je KNIHA - revoluční vlna nové generace zábavy i poučení.

Ve výrobě je řada nových titulů mimo jiné díky vynikající vývojové podpoře - speciálním nástrojem zvaným Translinguální uhlíkový širokopásmový kompaktní anotátor, slangově TUŽKA, lze vyvíjet jakoukoli KNIHU bez ohledu na typ informací, jaké má obsahovat. Hleďme vpřed - lidstvu přibyl nový společník, KNIHA.Zpátky