Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Prosinec 2004


PŘEDPLATNÉ

PŘEDPLATNÉ

Od 1. ledna 2005 se zavádí předplatné CS-magazínu ve výši 300 Kč ročně (nebo ekvivalent této částky v jiné měně). Platit můžete:

- bankovkami poštou v obálce dopisu (nedoporučeně!) na adresu CS-magazín, Middelstestraat 11, NL-6004BG Weert, Holandsko. Pro jistotu je, prosím, zajistěte proti vyhmatání vložením do blahopřání z tužšího papíru nebo do papíru dopisního.

- šekem ve prospěch CS-magazínu, který zašlete poštou na adresu CS-magazín, P. O. B. 198, Englewood, Florida 34295-0198, USA

Postrádáte-li převádění peněz mezibankovním převodem ze zahraničí, vězte, že jsou i v rámci EU zatíženy enormně vysokými poplatky - obvykle od 10 EUR výše - takže od této možnosti vědomě upouštíme.

Nezapomeňte vždy připojit, když ne své jméno, tak alespoň svou e-mailovou adresu, abychom vám mohli příjem předplatného potvrdit, zaregistrovat je a poděkovat za něj. Předplatné i jeho výše je dobrovolné.

Proč předplatné?

Měsíčník CS-magazín je dílem pár lidí, kteří jej financují z vlastních kapes. Několik málo čtenářů jej dobrovolně finančně podpořilo ve výši zdaleka nekryjící náklady na vydávání. Pokud oceňujete jeho nezávislost (časopis je vskutku zahraniční, všechny jeho části jsou mimo ČR a SR) a - neskromně to předpokládejme - i kvalitu, vězte, že předplatné pouhých dvou českých deníků (LN a MfD) do evropské ciziny, které redakce CS-magazínu nutně potřebuje, obnáší ročně 43 914 Kč (cca 1 400 EUR, nebo 1 800 USD) zejména zásluhou českého parlamentu, který povolil poště zrušit bez náhrady tarif pro zasílání knih a tiskovin.

Kromě originálních článků se snažíme čtenářům na celém světě přibližovat české reálie výběrem článků z českého tisku. Obdobné zprostředkovávání reálií slovenských je již zcela mimo finanční možnosti - alespoň dva deníky v papírové formě by byly i zde naprostou nutnosti. Proč ono lpění na papírové formě? Inu, není v lidských silách se denně proklikat novinami v internetovém vydání ke všem článkům v čísle, aby se hodnotné články nepřehlédly.

Je nám hradit připojení k internetu i předplatná českých časopisu, leč zde, na rozdíl od deníků, lze využít levnějších internetových abonnement, protože časopisy neobsahují tolik článků a mění se jen jednou týdne. Nicméně i to je nezanedbatelná položka.

Váš CS-magazínZpátky