Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Prosinec 2006


Byl Masaryk protičeský?

Ross Hedvíček

Při nedávné diskusi v CS-clubu obhajovala Radmila Grydilova charakter (některých) komunistů a to, že někteří komunisté že strany vystoupili, slovy: "V jisté době znamenalo vystoupení ze strany dost velkou osobní odvahu." Hm. Takže "odvaha" těchto komunistů je zřejmě něco chvályhodného. Ovšem dle všeobecně známého názoru českého lidu emigrovali jen zbabělci (přečtete si komentáře k mým článkům, pokud nevěříte). Tedy zbabělci bez odvahy. Neuvěřitelně pokroucená logika.

A to jsme ještě nezačali mluvit o Mašínech - jediném nedávném příkladu české odvahy, který neskončil ve vězení. Všichni ostatní odvážní Češi, jako třeba pár stovek (víc jich nebylo, jen pár stovek, milióny sraly strachy při zdi) západních letců a vojáků, byli za svou odvahu - a tedy výjimečnost - zbabělým českým národem uvězněni, poplivání a zadupání do země, protože byli takoví blázni a vrátili se do ČSR - jako třeba nedávno zemřelý letec Fajtl. Takovou českou vděčnost si zasloužili!

Publicistka Hana Catalanová v temže fóru (CS-club se honosí titulem "nejsvobodnější a nejdemokratičtější český a slovenský psané fórum v internetu" a je provozován že zahraničí, proto je to asi možné, v Česku kde řádí cenzura, by to asi nešlo) napsala následující: „Neohrnuji nos nad zbabělým českým národem, moc mne mrzí, že nemohu být na svůj národ hrdá. Kvůli tomu však nebudu vymýšlet báchorky. Pravda je, jaká je. Náš národ měl několik hrdinů, které i jejich vlastní národ nenáviděl - ze závisti, že dokázali překonat ten zakořeněný strach o vlastní bezpečí a o hovno pod sebou. Nejradši by je zadupali do země... Nemá smysl hledat po světě ,podobné´ příklady a vymlouvat se. Žádné takové podobné příklady neexistují." Začínám mít dojem, že dostatek odvahy a statečnosti asi nebude výrazná česká vlastnost.

No, a teď se tady probírám internetovým časopisem CS-magazín (výjimečný e-zine, uveřejňuje i články, které cenzura v dnešní ČR nepustí) a vidím převzatý článek Martiny Patočkově "Krademe nejvíc v EU" - tedy, že ČEŠI KRADOU NEJVÍC V EU! Počtete si zde: http://www.cs-magazín.com/2006-11/view.php?article=articles/cs061165.htm

A před chvíli mou myslí přeběhlo heslo "Nebát se a nekrást!" Přemýšlím nad tím a říkám si - to je velmi protičeský výrok! Takový dost - řekl bych - nenávistný vůči Čechům! I když, z druhé strany, pravda to je. Vždyť to Češi dodnes dělají - bojí se a kradou! Kdo to asi řekl? To musel být nějaký emigrant, nebo Sudeťák, ale určitě ne Čech! Čech by takovou sprostotu z úst nevypustil. A v tom mi svitlo: Vždyť to řekl Masaryk! Onen Masaryk, co se naučil česky (dle historických výzkumů, prosím) až někdy ve svých dvaceti letech. Ten Masaryk, co emigroval do Švýcarska, do Anglie a - šmankote - i do Ameriky. Ten zbabělec Masaryk, co EMIGROVAL, fuj!

A tak se mi do myslí vkradla (vidíte to české výrazivo? Vkradla!) rouhavá idea: Nebyl on ten Masaryk nakonec protičeský? Nebát se a nekrást? Taková protičeská myšlenka!Zpátky