Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2007


No respect! No Respekt?

Ross Hedvíček

Ti z vás, kteří se nesmějí jen vrcholu českého humoru, tedy vyprávění Vladimíra Menšíka o tom, "jak to hovno svítilo", ale znají i amerického komika Rodney Dangerfielda http://en.wikipedia.org/wiki/Rodney_Dangerfield s jeho pokřikem "No respect! No respect!" asi chápou, o čem je název tohoto článku. Ostatní si to nechte vysvětlit.

Můj blog http://hedvicek.blog.respekt.cz byl dneškem oficiálně zrušen - zatím tam tedy je, ale už k němu nemám přístup a nemohu tam nic změnit. Dle sdělení administrátora blogu Aleše Balcara je v e-mailu z 27.12.2006, 12:26, s předmětem: "Ross Hedvicek na blog.respekt.cz" rozeslaného „To: undisclosed-recipients“: „Dobrý den, musím Vám bohužel sdělit, že Ross Hedvíček byl natrvalo vyřazen že seznamu bloggerů na blog.respekt.cz a nebude mu umožněno dále na tomto blogu publikovat. Důvodem je hrubé porušování kodexu bloggera, k jehož dodržování se každý autor zavázal. Podrobné vysvětlení naleznete zde: http://javurek.blog.respekt.cz/c/1343/Proc-uz-tu-nenajdete-blog-Rosse-Hedvicka.html“.

V poněkud zmateném článku a neumělém pokusu mne očernit další administrátor blogu Respektu Adam Javůrek mne obviňuje že špatného chování, rozvracení státu světové socialistické soustavy a snižování vážnosti ČSSR v zahraničí. Špatné chování popírám, k rozvracení a snižování vážnosti ČSSR se přiznávám. Původně se mne snažil technicky nepříliš zdatný Adam Javůrek obvinit i z podvodu se zvyšováním karmy (tabulka hodnocení čtenáři), ale už od toho pomalu vycouvává, protože mu už kdosi vysvětlil, že to není technický možné. Tahle lež mu nevyšla, takže teď už jen nesouvisle blekotá cosi o mém "chování". Koukněte se do diskuse pod jeho článkem. Jen kvůli tomu, že píše o mně, bude mít nejčtenější článek! - jinak by jeho "blog" nikdo nečetl! To se to jezdí po emigrantských zádech, co, vy paskřivci?

Zda se být víc než jasné, že mladiství administrátoři dostali tento krok nařízen "shora“ a je jen projevem přituhujícího klimatu ve svobodě projevu v ČR a - proč se vyhýbat tomu slovu? - projevem jasné cenzury v Respektu (ó, Šimecko, Šimecko, i tvůj komunistický tatínek by se za tebe styděl!). Blog Respektu se tím náramně zavděčil hlavně internetové komunistické luze, proti které administrátoři Respektu (na rozdíl od blogu SME) odmítali od začátku zasahovat. Zřejmě také nařízení shora. Příklad spokojeného českého neokomunisty v diskusi je zde: „Díky za administrátorsky zásah. Blog pana Hedvička jsem nečetl. Ale i podle jeho reakci (a reakcí jeho čtenářů) na tento článek jsem opravdu rád, že byl jeho blog zde zrušen. Děkuji. 27.12.2006 18:55:18, Aleš

Na což jsem reagoval já: „Díky za administrátorsky zásah? Tenhleten Aleš je krásným případem žádoucího čtenáře blogu Respektu: ´Hedvička jsem nečetl, ale jsem rád že byl zrušen.´ Může někdo říci něco horšího? ´Žádného žida jsem neznal, ale jsem rád, že jich bylo v Auschwitzu šest miliónů zplynováno?´ Chápete, milí čeští pseudointelektuálové? Na to jste cinkali klíči jako blázni? Obyčejný fašismus? 27.12.2006 19:04:57, Ross Hedvíček

Takže, tak to je, milí čtenáři. Na blogu Respektu zavládla cenzura a obyčejný fašismus.

Přidejte si do svých bookmarks níže uvedené adresy: Mé blogovaci snahy pokračují na adrese http://cs-club.blogspot.com, příležitostně i na slovenském blogu http://hedvicek.blog.sme.sk (pokud nedostanou nařízeno mne taky vyhodit - používají stejný server jako Respekt).

Většina mých článku se také vyskytuje v CS-magazínu - nejlepší internetový magazín vůbec (operovaný ze zahraničí, tudíž nepodléhá české cenzuře). Moje články jsou na adrese http://www.cs-magazin.com/seznam/seznam.php?v=H, nejnovější číslo CS-magazínu je vždy na adrese http://www.cs-magazín.com

Zachovejte mi přízeň.

Chtěl bych tímto popřát vše nejlepší k Vánocům a do Nového roku všem přátelům, známým a čtenářům internetového CS-magazínu http://www.cs-magazin.com . Přátelům, známým a čtenářům internetového CS-magazínu žijícím v České republice nebo na Slovensku navíc přeji, aby už brzo vládla v jejich zemích spravedlnost, demokracie a prosperita.

Rosťa Hedvíček, Florida, USAZpátky