Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Březen 2007


Definice spamu dle ÚOOÚ

Ross Hedvíček

Že jsem byl různými duševními prosťáčky a zároveň internetovými veličinami z bývalé ČSSR obviňován že "spammerstvi" není nic nového. Jako příklady těchto prosťáčků mohu jmenovat neúspěšně "podnikatele" a lidský zkrachovalé existence jako Daniel Dočekal, František Fuka nebo Patrik Zandl. Bylo i pár dalších, ale tyhle nuly jsou ty nejznámější. Všichni jmenovaní po mne v minulosti plivli jedovatou slinou a všechny jsem písemně a velmi slušné žádal (naposledy Zandla) o opravu těchto jasně nepravdivých prohlášení. Byl jsem česky arogantně odmítnut.

Nyní se mi dostal do ruky článek z českého časopisu PROFIT, kde (zřejmě) mluvčí pražského Úřadu pro ochranu osobních údajů Haná Štěpánková tyto záležitosti vysvětluje. Jejich úřad (http://www.uoou.cz/) se totiž lidmi rozesílajícími spamy, které jsou jasně definovány jako "nevyžádaná obchodní sdělení", zabývá a uděluje za ně pokuty - loni to bylo 316 tisíc korun.

V textu článku je jmenovitě zmíněna i moje maličkost - coby "Čechoameričan Ross Hedvíček". Úplně jsem nadskočil. Kdy už čeští "novináři" pochopí, že když už mi musí nutit nějaký přívlastek, pak nejsem "Čechoameričan", nýbrž pouze a jednoduše "Američan"?

Důležitější ale je, že ÚOOÚ zcela jasně definoval pro potroublého anonymního novináře z Profitu, co vlastně jsou moje e-mailem šířené články (často šířené zcela bez mého vědomí - jsem moc rád, že si je lidí navzájem posílají, ale já to nejsem). Tedy: to, co posílám já formou hromadného mailu, dle novináře "proslulý Čechoameričan Ross Hedvíček", není v žádném případě spam, ale "politický text (tedy zákonem nezakázaný)", konec citátu. Tedy maily naprosto legální, nezakázané a rozhodně žádný spam a nebo nasekané vepřové v čínské konzervě.

Věřím, že ve světle tohoto vyjasnění českým vládním úřadem ÚOOÚ výše uvedení pomlouvači stáhnout své žlučovité výpady proti mé osobě už jen proto, že hromadného rozesílání politických e-mailů používal před časem i rezident Klaus, jeho kancelář a řada funkcionářů ODS a ČSSD. A že to potěší i dalšího rozesilatele politických textů Jana Šinágla, nemám už vůbec pochyby.

Článek z časopisu PROFIT můžete vidět na adrese: http://www.humintel.com/profit-2007-4-45.jpgZpátky