Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Březen 2007


Inbreeders

Ross Hedvíček

České wikipedisticke svině zase zvítězily. Jejich systematické tažení eliminovat z Wikipedie (jak české tak i anglické) cokoliv se vztahem k emigraci a emigrantům, případně i historické skutečnosti nepodávající zrovna pozitivní obrázek o Češích a české kotlině všeobecně, slavilo včera zase úspěch když vymazali článek (napřed z české Wikipedie, včera i z anglické) o Ivanu Špačkovi. Nemám v úmyslu skrývat, že mne to irituje a také jsem to dal veřejně na vědomí.

Přišel mi uklidňující e-mail od pravidelně čtenářky: "Klid. Všichni normální už odešli. Je pravda, že byli částečně vyštváni, ale vlastně na tom neprodělali. Problém s izolovaným Českem je ovšem (a ještě bude) celkem značný, poněvadž skrze jazykovou bariéru k ním nedolehne celkem nic. A izolovaná extrémně xenofobní kultura, která se odmítá učit, může být potenciálně dost nebezpečná."

Ano, vím, co měla na mysli tím "potenciálním nebezpečím". Jako ta scéna z filmu Son in Law, kdy Pauly Shore přijede do Kansasu, podívá se na místní vesničany a utrousí "Inbreeders!" Nebo jak říkal v zemědělské škole v Přerově ing. Stanislav Knop "Příbuzenská plemenitba, soudruzi!"

Nemám pochyb, že generace a generace přetrvávající emigrace, různé násilné odsuny a etnické čistky židů, Němců a Maďarů a komunistická likvidace inteligence musela mít na dnešní českou generaci nějaký dopad. Jinak by nebyl možný a vysvětlitelný negativní názor většiny národa na Mašíny, na Cibulku, na Hučína a na emigranty všeobecně (to už se dotýká i mne osobně).

Další čtenář mi napsal následující: "Prosím Tě, Rosťo, hlavně se nerozčiluj. Voni ti blbci si to nezaslouží, aby se jimi člověk zabýval. Ta země jde do prdele a jeden (nebo dva, tři, emigranti) to nezachrání. Je mi líto té většiny, která je asi slušná, ale bohužel lehce manipulovatelná. Ty komunisty a "pinkos" nevymlátíš ani tady, tak se nediv, že to je tam tak, jak to je."

Takže se nebudu rozčilovat. Za chvíli bude západ slunce a jdu na pláž. A vy se tam jebte mezi sebou, inbreeders...Zpátky