Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Březen 2008


Roztočil to vůbec neroztočil

Ross Hedvíček

Dle zprávy českého tisku. Pražský vrchní soud dnes definitivně odsoudil Rostislava Roztočila ke 13 letům vězení za více než třicet let starou vraždu egyptského studenta. Potvrdil tak loňský rozsudek krajského soudu. Roztočilův případ se stal známým poté, co v roce 2005 uprchl z plzeňské věznice. Roztočil se soudu neúčastnil, zdržuje se v Německu. Už dříve se nechal slyšet, že pokud bude znovu nespravedlivě odsouzen, do Česka se už nevrátí. Za hranice se podle svých slov dostal legálně na občanský průkaz, o který si po propuštění z vazby požádal a dostal ho.

Darius Nosreti, známý obvykle spíše svým antiamerikanismem, reagoval v diskusi překvapivě střízlivě: „Hlavní příčinou odsouzení Roztočila je fakt, že soud kašle na přezkoumávání skutečného činu, soud přezkoumává v podstatě jen formální použitelnost důkazů a obecnou možnost je vzájemně kombinovat. Roztočil doplatil na svou víru ve spravedlnost. Měl prchat, co nejdál z České republiky. Spravedlnost je slepá, a to zejména ta česká, která je v rukách kariéristů, mafií, amorálních osob a postupně se fašizujícího režimu osob. Ta tvář na snímku je tvář zlomeného člověka, který pochopil, že naděje na lásku a pravdu v této zemí se roku 89 se nezvětšila, ale zůstala stejná nebo se dokonce zmenšila.“

Ano, milé děti. Za tenhle bordel, co tam máte, můžete poděkovat Václavu Havlovi a jeho najmenování komunistických soudců do doživotních funkci. To, že si Roztočil odseděl pár let ve vězení, by mělo být poučením nejen mu samému, že byl úplný magor, že se do Česka vracel, ale i všem emigrantům, co se čas od času vrací do Česka „na důchod". Když vás tam náhodou taky zavřou, pak aspoň vystřízlivíte ze své blbé naivity. Protože v tom kurevském režimu, který trvá dodnes, a který má právní kontinuitu s komunistickým režimem, nemůžete čekat civilizované chování. Doplatil na to Wonka, doplatil na to Hučín, doplatil na to Roztočil. I když respektuji obzvlášť Wonku a Hučína, tak se oba vyznačovali nezdravou dávkou naivity. Roztočil aspoň emigroval, ale naivně se zase vrátil.

Dle mých diskusé s panem Jemelíkem že Šalamouna to byl právě on, který přesvědčil Roztočila, aby se z Německa vrátil do Česka. Nebyl ten Jemelík vlastně taková volavka? Měl od českých „orgánů" nařízeno ho přilákat zpátky do ČR? Není ten Spolek Šalamoun jen takový kašpárek se službách BIS, vládnoucích zločinců a bývalých komunistů? Jemelékova StB-historie je známá, John Bok se zase zdiskreditoval svým vztahem k Havlovi, není v tomto případě kredibilita a lejno stejné?

A pouze pro emigranty: Nezapomeňte, milí spoluemigranti, že nás tam všechny odsoudili do vězení, mne i vás (pokud jste nebyli odsouzení do vězení, pak nejste emigranti, ale kolaboranti a pěkné svině) a lidé, kteří nás do toho vězení odsoudili, zčásti ještě sedí ve svých funkcích - najmenováni tam Václavem Havlem. Naivita se nevyplácí. Nevyplatila se Roztočilovi, nemusí se vyplatit ani vám.

Bombardování České republiky není tak scestná idea, jak se na první pohled může zdát a turistický bojkot té potrhlé země je nápad zcela realisticky rozumný. Ani dolar České republice!Zpátky