Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Zaří 2008


Bitva o Izrael

Miroslav Václavek

My muslimové milujeme smrt. Američané milují život. To je rozdíl mezi námi a Američany. Usáma bin Ládin.

Islám ve své pravé podobě. Zprávy, které do Evropy nedolehnou. Skončí v mediálním filtru vládnoucích eurosocialistických blouznivců, příslušníků generace roku 1968 jež se zhlédla v marxistické revoluci, LSD, Che Guevarovi a v přeludu všeobecné lásky a míru, který kazí jen zlí židé, kteří se ne a ne nechat konečně zmasakrovat, aby ten mír a láska mohly celosvětově zavládnout. Jestli je někdo natolik naivní, že nevěří v možnost útoku na Izrael a poté i na nás nukleární zbraní, ať čte co je islám v chronologii těch významnějších útoků proti Izraeli za poslední tři roky. Tohle je válka. Izrael v ní i za nás vede svoji osamocenou bitvu, stejně jako ji kdysi za nás vedla Velká Británie proti zlu hákového kříže.

22. července 2008: Šestnáct lidí bylo zraněných, když muž jenž řídil buldozer najel do autobusu a čtyř dalších vozidel v centru Jeruzaléma. Tento útok byl pokusem o napodobení dřívějšího útoku v Jeruzalému na Jaffa Road 2. července 2008. Terorista byl zastřelen policií.

2. července 2008: Arab s bydlištěm v Jeruzalému záměrně řídil buldozer do chodců a vozidel v centru Jeruzaléma, převrátil a zničil řadu autobusů a automobilů. Při útoku byli tři lidé zabiti a 66 zraněno.

9. dubna 2008: Dva izraelští civilisté byli zabiti a dva zraněni, když palestinští teroristé zaútočili na izraelský pohraniční přechod. Útok na Nahal Oz byl proveden členy různých teroristických hnutí, včetně Hizballáhu.

6. březen 2008: Osm mužů, sedm z nich teenagerů bylo zabito, když palestinský ozbrojenec vstoupil do Merkaz HaRav, budovy židovského setkávání v Jeruzalémě a zahájil palbu. Terorista rovněž zranil devět lidí ještě předtím než byl zabit na místě činu.

4. února 2008: 73letá žena byla usmrcena a 40 lidí bylo zraněno, když se sebevražedný bombový atentátník odpálil v nákupním centru v jižním Izraeli ve městě Dimona. Druhý terorista byl zastřelen policistou, který si všiml, že je opásán plastickou trhavinou. Oba útočníci se hlásili k hnutí Hamás a Fatah, jenž se přihlásil k odpovědnosti za útok.

24. ledna 2008: Dva teroristé vstoupili do prostor Vysoké školy v Kfar Etzion jižně od Jeruzaléma a pobodali dva studenty. Teroristé byli zabiti na místě. Hamás se přihlásil k odpovědnosti za útok.

24. ledna 2008: Rami Zoari 20 let, žijící ve městě Bersabé příslušník pohraniční policie byl zabit a další důstojnice byla vážně zraněna teroristy poté, co se přiblížili k palestinskému uprchlickému táboru Shuafat v severním Jeruzalémě, odkud byla zahájena palba na skupinu Izraelců. K odpovědnosti za útok se přihlásilo hnutí Fatáh.

28. prosinec 2007: dva Izraelci byli zabiti palestinskými teroristy na turistické túře poblíž Hebronu. Třetímu turistovi podařilo uniknout.

29. ledna 2007: Tři lidé byli zabiti při sebevražedném atentátu v pekárně v Eilatu, prvním sebevražedném atentátu v tomto městě. Islámský džihád převzal odpovědnost za útok.

25. června 2006: Eliahu Asheri, 18 let pocházející z města Itamar byla unesena palestinskými teroristy při stopování z Betar Illit, jihozápadně od Betléma do Neveh Tzuf, kde studovala. Její tělo bylo nalezeno na 29. června v Ramalláhu. Izraelské úřady domnívají, že Asheri byla zavražděna svými únosci krátce po únosu.

17. dubna 2006: Devět lidí bylo zabito a nejméně 40 jich bylo zraněno při sebevražedném atentátu v blízkosti starého ústředního autobusového nádraží v Tel Avivu. Byla zničena restaurace Falafel Rosh Ha'ir, která byla zasažena již jednou předtím útokem z 19. ledna. Islámský džihád a mučednické brigády Fatáh se přihlásily k odpovědnosti za útok. Hnutí Hamás pod vedením Palestinské autonomní vlády obhajovalo sebevražedné atentáty jakožto akty sebeobrany. Oficiální mluvčí Hamasu Sami Abu Zuhri nazval útok "přirozeným důsledkem pokračujících izraelských zločinů proti našim lidem."

30. března 2006: Čtyři lidé byli zabiti v sebevražedném atentátu poblíž města Kedumim v severní části Západního břehu. Mučednické brigády Al-Aksa se přihlásily k odpovědnosti za útok.

19. ledna 2006: Nejméně 30 lidí bylo zraněno při sebevražedném atentátu v blízkosti starého ústředního autobusového nádraží v jižním Tel Avivu. K útoku se přihlásil Islámský džihád.

29. prosinec 2005: Tři lidé byli zabiti - dva palestinští civilisté a jeden izraelský voják - v sebevražedném atentátu na hraniční přechod v blízkosti města Tulkarm. Sebevražedný bombový atentátník měl v plánu zaútočit na jednu z mnoha dětských akcí probíhajících v Tel Avivu v průběhu oslav svátku Chanuka, ale byl zastaven na pohraničním přechodu. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád.

5. prosince 2005: Pět lidí bylo zabito a více než 50 dalších bylo zraněno při sebevražedném atentátu u vchodu nákupního centra v městě Netanya. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád.

26. října 2005: Šest lidí bylo zabito a 55 zraněných v sebevražedném atentátu na tržišti ve městě Hadera. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád.

16. října 2005: palestinští teroristé zabili tři Izraelce a zranili minimálně 5 dalších ve dvou útocích na západním břehu Jordánu. K odpovědnosti se přihlásila organizace Al Aksá.

28. srpna 2005: Sebevražedné atentáty v blízkosti centrálního autobusového nádraží v Bersabé vážně zranily dva příslušníky bezpečnostní služby, kteří zastavili atentátníky na vstupu do autobusového nádraží. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád.

4. srpna 2005: Jednoho izraelského vojáka zabili a 12 cestujících zranili v autobusu ve městě Shfaram čtyři izraelští Arabové. Střelec byl zabit na palubě autobusu.

23. července 2005: Dva lidé byli zabiti a tři další zraněni na diskotéce v blízkosti města Kissufim v pásmu Gazy. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád a Al Aksa Martyrs.

12. července 2005: Pět lidí bylo zabito a 90 zraněno v sebevražedném atentátu v blízkosti nákupního centra ve městě Netanya. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád.

24. června 2005: Dva mladiství byli zabiti a tři další zraněni na diskotéce při střelbě nedaleko Hebronu. K odpovědnosti za útok se přihlásila Al-Aksá.

25. února 2005: pět Izraelců bylo zabito a 50 dalších civilistů bylo zraněno při sebevražedném atentáty poblíž Tel Avivu v noční klubu. K odpovědnosti za útok se přihlásil Islámský džihád.

13. ledna 2005: Šest Izraelců bylo zabito a pět dalších civilistů bylo zraněno při sebevražedném atentátu na pohraničním přechodu Karni mezi Izraelem a pásmem Gaza. Sebevražední atentátníci použili k provedení útoku výbušné zařízení mimořádně vysoké účinnosti. K odpovědnosti za útok se přihlásil Hamás a Fatáh al-Aksá.

4. ledna 2005: Dva dospělí byli lehce zraněni při explozi granátu v pásmu Gaza při útoku vedeném proti školnímu autobusu nedaleko Nissanit. Žádné z dětí naštěstí nebylo zraněno.

Ŕ propos, pane bin Ládine a Ahmadínežáde. Nejen Američané milují život a životy svých dětí. Izrael don´t worry. We stay behind you!Zpátky