Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Prosinec 2008


Experiment "republika" zkrachoval aneb Ať žije kralovstvi!

Ladislav Větvička

Kery z vas vi, kdy zaniklo Kralovstvi česke? Spravně, dnes je temu 90 roku. Přesně devadesat roku, kdy partyja ožralych Čechu vyběhla na naměsti, bulala slupy, robila bordel na ulicach a rušila veřejny pořadek. A tak česky kral Karel řekl: „Vite co, vy pajtaši? Zeberte si ten svůj žižalovity kus země, davam vam sto roku a zkuste si to robit sami, když ste taci chytři!“

No ja, ale co zrobi Čech, když vidi, že se cosik dava zadarmo? No jasne že to vyčoruje. Kery chlop to řikal, že stat se udržuje těma prostředkama, na kerych byl postaveny? Esli je to tak, pak to vypada, že tenhle stat byl postaveny na vyhnani, čorce a zradě.

Nejdřiv naši vojaci zradili krala a zdrhli do Ruska. Řikali temu "legie". Pak zme očorovali šlechtu o pozemky a vyhnali je pryč. Řikali zme temu „pozemkova reforma“. Pak nas zradili kamoši z Francie a Anglie. Řikali temu „dohoda“ a „mir pro naši dobu“. Pak nas naši Němci očorovali o pohraniči a vyhnali Čechy pryč. Řikali temu „tisicileta včela“. Nebo řiše? Pak ti sami Němci vyhnali židy a očorovali je o všechno. Aji o život. Řikali temu „konečně řešeni“. Pak zme vyhnali ty same Němce a tež zme je očorovali. Život zme jim nechali, aspoň některym. Řikali zme temu „odsun“. Pak zme zebrali všecko těm, keři eště něco měli a vyhnali je pryč nebo dali do tabora. Řikali zme temu „Vitězny unor“. Pak zme zjistili, že už není co čorovat, tak zme začali rozkradat sami sebe. Řikali zme temu „realny socialismus“. Mezitim nas zradili jini kamoši. Temu řikali „nezištna bratrska pomoc“. Když zme zjistili, že už zme rozkradli aji sami sebe a fakt už není co čorovat, vratili zme ruiny starym majitelum, aby to zrychtovali a bylo zas co čorovat. Řikali zme temu „plyšak“ a "kuponovka". Pak zme odsunuli Slovaky, bo už se dluho nic neodsunovalo a byla nuda.

A co dneska? Změnilo se cosik po devadesati rokach? Ale kaj by mohlo? Vždyť stat se udržuje těma prostředkama, na kerych byl postaveny, ni? A tak vesele čorujem. Vyhanět je furt koho, jakasik strana už vyhlasila další kolo, tentokrat se to ma tykat tmavych indickych synku. A pak už nezbude, než vyhnat sami sebe.

No nic, eště tych deset roku to doklepem, než se zas vrati kral. Zakaže politické strany, přestane davat davky flakačum, čorkařum začne sekat ruky, vrahy bude věšat na masarykaču a zase bude fajně.

Ale jestli zakaže aji hlupe dřysty, pak nebudete mit co čitat.Zpátky