Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Leden 2009


Podezřelé vazby s mafií sahají až k náměstkovi ministryně obrany

Michal Malý

Pokud dostanu z medií informaci, nehodnotím příliš to, co mi říká, ale ptám se, PROČ MI TO ŘÍKÁ. Kdysi, když jsem byl členem parlamentu a výboru pro obranu a bezpečnost mi došlo, že klíčovějšími lidmi, než agenti StB byli agenti KGB a zejména to, kdo je řídí. Jejich vazba byla mnohem silnější k vojenské kontrarozvědce, než k vnitru. Když jsem se v roce 1991 dotázal, jak je to se seznamem agentů VKR ministra obrany, odkázali mě na ministra vnitra. Šel jsem za ním a ten mě odkázal na ministra obrany. Nikdo s tím nechtěl nic mít. Pak mi bylo doporučeno, abych se už neptal. To doporučení bylo dostatečně důrazné. Podívejte se jak dopadlo VOZ, vojenská policie atd. Kam tito lidé odešli a o čem rozhodovali.

Když jsem pomohl odhalit snad největší korupci vojenského majetku – nemovitostí, ale i zbraní a Česká televize tehdy na základě průkazných materiálů natočila 20minutovou reportáž, začal jsem věřit ve spravedlnost. Věřil jsem přes to, že tehdejší ministr obrany byl kamarád prezidenta, jež hlásal, že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí. Byl jsem bloud. Syn ministra byl náhodou šéfem vysílání TV.

Reportáž byla natočena i s důkazy a měla být vysílána po televizních novinách. Nebyla. Na poslední chvíli byl v ČT vyměněn šéf vysílání a nahradil jej syn ministra obrany. Reportáž nebyla odvysílána. Daný den jsem viděl obtahy titulních stran novin i sestřih TV reportáže. Nic nebylo vytištěno a nic nebylo odvysíláno. Prý na zásah Hradu. Láska a pravda. Pak jsem dostal ultimátum. Pak jsem odešel z politiky. Pochopil jsem, že jde o boj o moc ekonomickou, jedno, pod jakou partají.

Že je tento stát zkorumpovaný a ovlivňovaný více jak 20 let víme všichni, nebo spíš tušíme. Nikoli Václav Klaus, ale Václav Havel svým přístupem a svým vztahem k ODA, která měla klíčový vliv na velkou (i malou) privatizaci – Fond národního majetku- umožnil dění příštích dnů. V roce 1991 si vrabci na střeše špitali, kdo ovládá vojenský majetek a jeho rozprodej, privatizaci, včetně prodeje zbraní. Kdo vytuneloval a rozkradl tento stát. Antiklausovců, kteří obviňují Klause, je mi upřímně líto. Jsou mimo mísu. A kašpárci, které v loutkovém divadle vede kapitál tak jako profesora Švejnara?… směšné... vy si opravdu myslíte že jde o Klause nebo Švejnara? Jste jen nástroj, vážení. Uplynulo 17 let a vše je promlčeno. To je podstata věci.

Václav Havel se nezasloužil o sametovou revoluci, neboť žádná nebyla. Šlo o dohodu o poklidném předání moci za cenu, kdy pokud komunisté předají moc politickou, bude jim ponechána moc ekonomická. Za cenu zneužití studentské demonstrace. Sametová revoluce 1989 je podvod. Vlivem těchto dohod a vlivem nezměrné touhy jedinců v letech 1989/90 po postech a domnělé moci došlo k rozkradení tohoto státu a devastaci jeho ekonomiky. Vlivem těchto dohod byly vytunelovány banky a klíčové podniky. Pokud nevěříte, pak si projděte klíčové banky a firmy, které v letech 1990-92 otřásly naší ekonomikou, podívejte se, kdo je vedl, a podívejte se na to, jaké měl lustrační osvědčení.

Problém byl v tom, že tehdy, v letech 1990-92 byli odstaveni agenti StB z veřejného dění, aby byla odvrácena pozornost od VKR a ruské zpravodajské služby. Nikoli jejich řídící pracovníci. Nikoli VKR (vojenská kontrarozvědka), nikoli ruská zpravodajská služba a její agenti a řídící pracovníci. Ti zůstali v ústraní a řídili, nebo alespoň ovlivňovali naši politiku a zejména ekonomiku.

Tyhle novinové články po 20 letech kdo kam sahá jsou úsměvné. Jde o pěšáky. Karty se rozdaly v letech 1989 – 92. Tedy, rozdávaly se tak 3 – 5 let před tím, v letech 1989 – 92 se s nimi už jen hrálo. V těchto letech šlo o boj Ruska, Německa, Francie a USA o to, kdo bude ovládat ekonomiku a tedy i politiku klíčové středoevropské země. Kdo vyhrál, zjistíte, pokud nebudete hltat to, co vám média říkají, ale proč to říkají. Uvědomte si, že vše, co praskne, a vše, co média objeví a odhalí, není díky tomu, že by každý reportér byl detektivem. Ne ne. Mediím je to skrytě a chytře předloženo, pak to zveřejní a mediální kampaň kamsi posune danou situaci. Posune ji přesně tam, kam chtěli informátoři, kteří médiím informace poskytli, tuto situaci posunout.

Za posledních 10 let média citovala, kde všude byly klíčové vládní a tedy i zbrojní zakázky provázeny korupcí. Mnohdy to tak bylo, ale chybí důkazy. Proč asi? Vy si opravdu myslíte, že tomuto státu vládne strana, která vyhraje volby? Myslíte si, že někdy někdo zveřejní, kdo zastřelil podnikatele Mrázka, kdo a kolik dostal úplatků za dálniční systém, dodávku transportérů, rekonstrukci sídla ČNB, privatizaci Telecomu či jiné monopolní společnosti? Vy opravdu věříte tomu, že klíčové osoby naší politiky žijí jen ze svých platů? Opravdu věříte tomu, že vždy soud rozhodne spravedlivě ?

Fajn, dnes byla zveřejněna další zpráva o korupci. Připomenu vám podobné mediální plácání do vody ( o kterém zasvěcení tvrdí, že to tak je, ale chybí důkazy. Tyhle zprávy vám média předkládají, protože si myslí, že se něčeho dopátrala. Omyl. Bylo jim to předloženo ke zveřejnění. A čtenář si pak myslí, že se děje spravedlnost. Nikoli, jen ty mediální zprávy věc posunou tam, kam posunuta měla být. To platí i pro stávky akce odborů v zájmu zaměstnanců. To je směšné. Nejde o zaměstnance, ale o ekonomické tlaky. Mnohdy o snížení tržní hodnoty gigantu, ve kterém se odbory bouří tak, aby byl koupen levněji.

Vy si myslíte že někdo někde přišel na korupci? Omyl, jde jen o odvedení pozornosti. O malé ryby. Tento stát neřídí ani levice, ani pravice ani kolace, ale ekonomika. Nebo si opravdu myslíte, že ÚV KSČ bylo v listopadu 1989 tak debilní, aby jej porazil dav studentů?

Někdo někoho zastřelil, někdo je podezřelý z korupce? Vy si opravdu myslíte, že nějaký úředníček či náměstek rozhodne o miliardové vládní zakázce? Opravdu si myslíte, že jde u voleb o voliče a tedy lidi aby se měli dobře? Nikoli, jde o ty zakázky.

Dovolím si připomenout korupční aféry, které média otevřela a nic se nevyšetřilo a opravdu nezveličuji to, že u většiny těchto rozhodnutí byla ČSSD u moci. Připomeňte si tyto kauzy, na všechny média upozornila. Nikdo nic nevyšetřil, ale ty kauzy měly vliv na vývoj dalších událostí. Respektive, jejich medializace:

* podezření, zda Jiří Paroubek či ČSSD hráli jakoukoli roli ve vraždě podnikatele Mrázka a v přípravě vraždy policisty Kubiceho

* příprava nájemné vraždy novinářky Sabiny Slonkové

* Eva Tomšicová a úplatky za zakázky na ministerstvu zahraničí

* podezřelé zbohatnutí exministra Miroslava Kalouska v období, kdy byl členem vlády ČSSD,

* údajné propojení představitelů ČSSD s organizovaným zločinem

* Krausovo kakao a podezření z praní špinavých peněz

* podíl exministra zemědělství Zgarby na spekulacích s pozemky ve výši až 2 miliardy korun

* pokus o vraždu Lhotského, který se podílel na transakcích s půjčkou ČSSD od Paroubkova neoficiálního poradce Jansty, a kterou měl objednat zavražděný Mrázek

* tajná schůzka a vyjednávání bývalého náměstka ministra spravedlnosti Vyvadila (s vědomím Paroubka) s Pitrem

* Pitrovy kontakty s exministrem zemědělství Palasem a ministrem práce a sociálních věcí Škromachem,

* směnka na půjčku 60 miliónů korun pro ČSSD od záhadně uprchlého miliardáře Krejčíře, údajně podepsaná expremiérem Grossem, nevyjasněné okolnosti půjčky lidí z okolí Krejčíře bývalému řediteli a Grossovu člověku NBÚ Kadlecovi

* byt expremiéra Grosse, který nebyl schopen věrohodně vysvětlit jeho financování

* stíhání exministryně zdravotnictví Součkové za nevýhodné smlouvy ve sporu s firmou Diag Human

* přidělení zakázky pro Státní platební agenturu za téměř jednu miliardu korun bez výběrového řízení exministrem zemědělství Palasem

* zakázka na dálniční mýtné

* tunelování podniku Liberta a odsouzení exministra financí Svobody a Snopkové

* zakázka na obrněné transportéry podepsaná den před odchodem ministra obrany Vlády ČSSD z funkce

* razie Bublanovy Inspekce ministra vnitra na Útvaru pro odhalování odhalovaného zločinu, kriminalizace nepohodlných detektivů a rozprášení schopného vyšetřovacího týmu

* obchod s akciemi Stanislava Grosse za téměř 100 mil. Kč

* kauza Radovan Krejčíř (a jeho záhadný útěk): Krejčíř tvrdí, jak v roce 2002 půjčil ČSSD šedesát milionů korun na volební kampaň s tím, že na oplátku získá podnik Čepro a ministrem průmyslu se stane poslanec Hojdar. Další podmínkou měl být prodej Unipetrolu nejvyšší nabídce, která měla být z Kazašska. V celé kauze ještě figuruje jméno pana Konečného, policejního agenta, který celý obchod dojednával s Grossem. Krejčíř hovoří i o důkazu v podobě směnky, kterou podepsal on a Konečný a kopie směnky, kterou podepsal Konečný a Gross. Půjčka musela podle Krejčířových slov proběhnout přes prostředníka, protože Krejčíř nebyl "čistý" a Konečný neměl zápis v trestním rejstříku. Jednou se měli osobně setkat přímo Krejčíř s Grossem. Krejčíř na rozdíl od Mrázka přežil a uprchl. Specielnímu komandu (ministra Bublana). Možná by byly dvě vraždy (Mrázek) moc najednou. Takže lepší byl útěk. A pak naprosto „školácké chyby" státu v žádosti o vydání Krejčíře, naprosto školácké chyby policisty, který vypovídal před soudem v Jihoafrické republice a de facto tak způsobil, že JAR odmítla Krejčíře vydat.

* útěk podnikatele Pitra z blázince (tři vraždy by byly asi už opravdu příliš)

* skandalizace autora knihy Kmotr Mrázek

* "dobrovolný" odchod policisty Kubiceho do výslužby a odchod do výslužby více jak 20 elitních policistů jeho oddílu (proč proboha?)

* rozdělení Agrobanky na tu „dobrou“ a na tu „špatnou“. Zápis z jednání vlády o této věci se prý ztratil. Následně ztratili paměť i členové vlády

* pronájem stíhaček Grippen

* smlouva o výstavbě dálnice D47 na severní Moravě, následně označena za předraženou, zaplaceno penále za odstoupení od smlouvy

* smlouva o rekonstrukci budovy ČNB. Vítěz konkurzní cenu naprosto zásadně pak v praxi překročil. Tuším že několikanásobně. Nikdo neprotestoval, stát zaplatil

* smlouva o nákupu obrněných transportérů. Podepsaná poslední den ministrem obrany, den před tím než opustil ministerstvo, několik týdnů po tom, co proběhly nové volby a on měl ministerstvo pouze udržovat

* privatizace Becherovky. Naprosto neočekávané rozhodnutí vlády, které změnil jeden jediný hlas jednoho jediného ministra, který byl údajně vzdáleně spřízněn s novými vlastníky.

Je třeba pokračovat? Mimo vytunelování Liberty exministrem ČSSD nebylo NIC vyšetřeno. Ale média nás tím masivně krmila. Opravdu jste si jisti tím , že víte, kdo řídí tuto zemi?

(http://michalmaly.blog.idnes.cz/)



Zpátky