Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Leden 2009


Českozlodějsko

Miroslav Václavek

Pukaly ledy. Jako v poslední středoevropské zemi. Třetí cesta se nekonala. Nebyla v zájmu KGB. Socialismus s lidskou tváří byla už jen posmrtná maska těla, jež dávno shnilo a fetiš. Strana šla s dobou. Vykročilo se tedy ke kapitalismu s čínskou tváří. Svlékly se milicionářské uniformy a byly uloženy do skříní na případné horší časy. Zlegalizovaly se našmelené miliardy. Z nomenklaturních aparátčíků provozujících zaplivané putyky v polorozpadlé Praze se stali velevážení předsedové politických stran. Z veksláků jsou kapitáni průmyslu. O zelinářích, řeznících, pinglech, taxikářích a kolotočářích nemluvě. Když se později mnohým rozsvítilo, poté co se z Hradu zhaslo, rozprostřel se pohled do smutného kraje. Komunističtí zločinci stáli za tlustou čárou odpuštění nakreslenou křídou z pravdy a lásky napakovaní vytunelovanými miliony a prý co jsme si, to jsme si. Divná jsme to země.

Dalo by se říci, že po takovém živoření a takovém výsměchu spravedlnosti, jakým prošel tento národ od únoru 1948 do doby polistopadové, budou takoví obyvatelé obzvláště vyhranění vůči těm, kdo jich tolik vyvraždil, potupil, okradl, vysmál, obral je o tolik životů promrhaných za ostnatým drátem, povolal si na ně hned několik okupačních armád pod pláštíkem bratrské internacionální pomoci Varšavského paktu a nakonec na ně vyplázl jazyk a udělal dlouhý nos. Ale divný to lid. Nevadí mu to. Sám si své vrahy volí. A nejvíc v Evropě.

Udělejme si procházku po aktuálních Evropských volebních výsledcích komunistických vrahounů. Jako kulturní vložku sděluji, že v Irsku takoví, o nichž píši, dostali 0,6% hlasů a ve Švýcarsku 0,7%. Není proto na pochybách, že to je onen důvod, proč se do Irska jezdí za prací a proč Švýcarsko je synonymem prosperity a řádu. Nemají tam prostě hloupé obyvatelstvo. A začněme tedy Evropskou hitparádu komunismu. Uvádím jen státy, kde komunistické strany existují natolik zřetelně, že jsou rozlišitelné na politické scéně. Je to pro nás smutné čtení.

4,3% Francie

5,4% Ukrajina

7,6% Portugalsko

8,2% Řecko

11,6% Rusko

And the winner is...

...winner is...

12,8% Česká republika!

Přičemž předposlední volební výsledek Komunistické strany Čech a Moravy byl 18,5 %. Že by se to zlepšovalo? Těžko. Kraje rudé, kraje chudé rozlézající se z vůle obyvatelstva jako rakovinné nádory po těle České republiky svědčí o něčem úplně jiném.

Potom se rovněž nelze divit ani takové zprávě, která 13. 11. 2008 prošuměla místními médii. Protože komunismus a krádež jedno a totéž jsou.

„Prezentační kamion HP byl vykraden Společnost HP včera oznámila, že prezentační HP kamion, který s řidiči Tonym Crosslandem a Paulem Matthewsem objel v rámci roadshow takřka celou východní Evropu, byl v noci z 11. na 12. listopadu vykraden v Praze-Holešovicích. Z moderních technologií, které zahrnovaly téměř vše od posledních modelů notebooků, přes počítače pro domácí zábavu až po moderní počítače HP TouchSmart, které se ovládají pouhým dotykem prstu, zmizelo prakticky vše. Společnost HP odhaduje, že vzniklá škoda překročí půl milionu korun. Kamion měl dále mířit do Holandska, Francie, Španělska a Švýcarska. Na své pouti prezentuje nejmodernější portfolio produktů HP určených na předvánoční trh. Vzhledem k tomu, že se v řadě případů jednalo o prototypy, které nejsou doposud běžně k dostání, je další cesta kamionu velmi ohrožena."

Máme další kabát - ten z ostudy. Nejen ten z volebních výsledků. Tak hezký sedmnáctý listopad. Výročí to sametu a pohádek.Zpátky