Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Srpen 2009


67. oběžník České koordinační kanceláře

Jan Sammer

67. oběžník České koordinační kanceláře

24. června 2009

Přátelé,

sešlo se několik zajímavých zpráv, takže to stojí zato vydat další oběžník. Jednak jsme ze Ženevy dostali další, devatenácté, rozhodnutí proti České republice. Je přiložené v angličtině. (Vyžádejte si od autora oběžníku.)

Zajímavé je, co se děje na Kypru. Víme, že severní část ostrova okupovala v roce 1974 turecká armáda s nejistým osudem pro tamní řecké obyvatelstvo. Britům se na Kypru líbí a rádi si tam nakupují nemovitosti. Britští manželé Oramsovi si v této severní časti koupili pozemek od kohosi, kdo neměl k pozemku řádný titul a začali si tam stavět vilu. Právoplatný majitel pozemku, pan Apostolides, nemohl pozemek používat, protože byl pod tureckou armádou, která tuto část Kypru okupovala. Evropský soud však potvrdil právo řeckého majitele v této ilegálně okupované části Kypru a manželé Oramsovi ztratili svou investici 234 000 britských liber.

V Praze se koná konference o holocaustu, a ukradeném majetku židů i ostatních lidí. Zpráva o rezoluci Senátu Spojených států je přiložena v angličtině. Odstavec o České republice je vyznačen tučným písmem. (Vyžádejte si od autora oběžníku.)

Dědička pražské rodiny Popperů se soudí s Ruskou federací o vilu v Bubenči, která rodině patřila, v které je ruské vyslanectví, a kterou daroval Beneš Sovětskému svazu. Článek z Monitoru je přiložen v angličtině. (Vyžádejte si od autora oběžníku.)

Kanada připravuje nový zákon, podle kterého bude možné, aby kanadské oběti teroru žalovaly teroristické státy. Článek je přiložen v angličtině. (Vyžádejte si od autora oběžníku.) Naše kancelář poděkovala ministru Van Loanovi a upozornila ho, že Česká republika pokračuje v zločinnosti komunistického režimu a nevrací majetky, které, podle českého zákona č. 119/1990 Sb. nebyly nikdy zabavené.

Zdá se, že věc ukradeného majetku oživuje a je skoro jisté že české pokračování v zločinnosti komunistického režimu se sice pomalu ale s jistotou blíží ke konečnému řešení.

Jan Sammer, Secretary,

1103-100 Antibes Drive,

Toronto, Ontario, Canada M2R 3N1

T: 416-665-7324,

jan.sammer@sympatico.ca

www.czechoffice.orgZpátky