Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Zaří 2010


Spadne Pitr ze schodů?

Petr Paulczynski

Tak zněla jedna z odpovědí na otázku, kterou jsem položil. Ta zněla zhruba tak, jak dlouho asi Tomáš Pitr přežije, bude-li vydán zpět do ČR. Také prý by mohl být nalezen kterak se zasebevraždil sedmi bodnými ranami do zad a poté se oběsil. No, pročpak ty morbidní statusy, ptáte se?

Inu snad proto, že tento pán asi neutekl kvůli pitomým pěti letům které dostal za daňový únik. Jak vše vypadá, mohl by vlastnit Mrázkův archiv a tudíž brzy doplnit počet mrtvých po Krejčířovi sen., Mrázkovi a dalších. Jistě, nejde asi o žádného anděla s počínající svatozáří. Ale když chlap jeho inteligence a s jeho majetkem (Setuzu prý prodal za miliardu) prchá Evropou jako štvané zvíře, vydává to o poměrech u nás podivné svědectví.

To je jásotu, že "lumpa" Pitra chytili. Samozřejmě v novinách. Vždyť je přece okurková sezona. Vzápětí se z nejvyšších míst dozvídáme, že k onomu frenetickému virtuálnímu jásotu zatím moc důvodů není. Jinde, na nejmenovaných partajních sekretariátech mají mnozí u sedinky tak zataženo, že by ucvakli desítku armovací železo.

A policie je rozzářená jako lampion politý benzinem. Naposledy se nafukovali jak holub doupňák, když nám sděloval pan ministr Langer o Krejčířovi skoro jako když chytili Amíci Saddáma: We got him. A nakonec se ukázalo, že měli co? Dosadí si každý sám podle své letory.

Protože těch, co by uvedené pány chtěli u nás asi moc nebude a to ani v policejních kruzích. Možná pár "untouchtables". Nechci malovat straku na vrbu, ale myslím, že prošvihneme hned ten základní termín, ve kterém máme Švýcarům dodat vôla aké dokumenty. Už jste u nás viděli žvýkat úředního šimla ve zrychleném tempu? (Zatímco píši tento blog, slyším z ČT24 zprávu, že žádáme o prodloužení této lhůty - buhahaha, jak pravil pan Kůň v Blbci k večeři).

Sancta simplicitas, to zase bude mezinárodní průšvih. Ale proslýchá se, že šéfa policistů - útvaru pro potírání organizovaného zločinu už odsunuli (pardon povýšili) na post náměstka policejního ředitele. Jakpak kdyby toho Pitra opravdu dotáhl za katr. I když to, za co byl Pitr odsouzen, není ve Švýcarsku trestný čin.

Každopádně Pitr byl lapen, co se za tím skrývá se asi brzy dozvíme. Nebo nedozvíme, protože zájem na osvětlení Mrázkovy vraždy a skandály ukazující na styky politiků s podsvětím ti, co v tom jedou, moc mít nebudou. A že to budou velké ryby, netřeba pochybovat. Vždyť Pitr, nejbližší přítel Mrázka, zabitého nájemným vrahem v lednu 2006 je prý držitelem Mrázkova archivu. Mrázek totiž shromažďoval obrovské množství informací o kdekom.

A tak si troufnu prognózovat. Pitr se do Česka nevrátí.

(blog idnes)Zpátky