Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Duben 2013


O nepoucitelnosti hlupaku a exekutorech...

Ross Hedvicek

Mel jsem nedavno diskusi s kamaradem z Ceska, ktery si trpce stezoval na ceske exekutory a vubec jak to tam u vas funguje. Ze nekdo nekde dluzi tisic korun, prijdou exekutori a vymahaji tech tisic korun a navic i "pokutu" dalsi DVA tisice. A nebo ze nekdo nekde vlastni malou soukromou firmu na vyrobu soupatek a pulpacek a zadluzi se a prijdou exekutori a vystehuji ho z jeho bytu na ulici, prestoze v tom byte ma manzelku nemocnou s rakovinou. A vsechno je legalni.

Vysvetlil jsem mu, ze je to proto, protoze Ceska republika je bezpravnim statem a tim se stala, protoze je vedena a vetsina obyvatelstva jsou mentalni Cesi. Definice mentalniho Cecha: "Mentalni Cech" je osoba jakekoliv narodnosti (muze byt i cigan nebo Vietnamec nebo i Slovak) ci statni prislusnosti (muze byt i emigrant s cizi statni prislusnosti), ktera nebere ohled na veci, systemy a fakta, ktere jiz byly uspesne a dobrymi vysledky vynalezeny, odzkouseny a overeny, a ma neutuchajici tendenci tyto vynalezat znovu a znovu (obvykle s rozdilnym a chybnym vysledkem), jelikoz je pod velmi idiotskym dojmem, ze situace v Cesku je jina nez kdekoliv jinde, a overene zkusenosti odjinud nelze v Cesku uplatnit. Mentalni Cech odmita priznat, ze kolo jiz bylo vynalezeno, a nejlepe funguje, kdyz je kulate - a proto je vynaleza znovu a snazi se nejak (vzdy za cenu utrpeni mnohych) dokazat, ze na ceske podminky by bylo nejlepsi, kdyby to kolo bylo tak trochu hranate do ctverecku. Namitkam o vyzkousenosti kulateho kola je odolny a poukazuje na sve akademicke tituly a zamestnani na vysoke skole ci akademii a ze to ostatne ma taky napsano na zvonku u dveri dole u nich v panelaku. Ano, hlupak je nepoucitelny, protoze si sve hlupactvi neuvedomuje. Hlupak nevi, ze je hlupak, protoze je hlupak. Hlupak si naopak mysli, ze je chytry Cech a je jeste i chytrejsi nez vsichni ostatni dokola - hlavne tedy chytrejsi nez ti blbi Polaci, Slovaci, Cigani, Vietnamci, Nemci, Rakusaci, Rusaci, Madari a hlavne ti zasrani Americani, co tam u nich jeste bijou cernochy.

Tak se stalo, ze kdyz v listopadu 1989 vznikalo nove a udajne "demokraticke" Ceskoslovensko, tak nebyla jednoduse prevzata prelozena americka ustava (nejlepsi kousek legislace za poslednich 230 let), tak jako to prevzalo dvacet ci kolik nove vznikajicich demokracii v minulosti, ale nova ustava byla napsana VASIMI ODBORNIKY (s komunistickymi skolama a minulosti).

Kdyz pred dvema lety byl novelizovan trestni zakon, tak nebyl jednoduse prelozen a upraven treba nemecky trestni zakon (jako to udelalo pred lety Turecko, kdyz chtelo byt prijato do NATO a horsi nez stredoveky islamsky sharija trestni rad tomu branil), ale opet byli napsanim od podlahy povereni CESTI ODBORNICI (uz jsem se zminil, ze si myslim, ze jsou to hlupaci?) s komunistickymi skolami a minulosti. A ti uz zajistili, aby cokoliv spojeneho s komunismem nikdy nebylo kriminalizovano.

Nemam poneti, ktere komunisticke hovado u vas napsalo zakon o exekucich, i kdyz je znamo, kdo jej schvalil a podepsal - poctete si:

ZDE JSOU ÚDAJE O ZÁKONU, ZMĚNÁCH a TĚCH, CO SE PODEPSALI POD NĚJ:

Zákon 120/2001 Sb. O soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád)

Klaus, Havel, Zeman

Novely zákona:

360/2003 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů a novela zákona o správních poplatcích

Zaorálek, Klaus, Špidla

133/2006 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů

Zaorálek, Klaus, Paroubek

347/2007 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů

Vlček, Klaus, Topolánek

183/2009 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů a zákona o vyšších soudních úřednících a vyšších úřednících státního zastupitelství a o změně souvisejících zákonů

(Změna týkající se možných postihů exekutorů)

Vlček, Klaus, Fischer

286/2009 Sb. Novela zákona o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů, zákona, kterým se stanoví pravidla pro případy souběžně probíhajících výkonů rozhodnutí, zákoníku práce, občanského soudního řádu, zákona o zápisech vlastnických a jiných věcných práv k nemovitostem, zákona o řízení ve věcech soudců a státních zástupců a novela zákona o státním zastupitelství.

§ 55b) odst. (3) Exekutor rozhoduje bez jednání, nestanoví-li občanský soudní řád jinak.

48. V §58 odstavec 1 zní:

"(1) Exekuci lze provést jen způsoby uvedenými v tomto zákoně. Zajistit majetek k provedení exekuce lze nejvýše v rozsahu bezpečně postačujícím k uhrazení vymáhané pohledávky, jejího příslušenství včetně příslušenství, které se pravděpodobně stane splatným po dobu trvání exekuce, pravděpodobných nákladů oprávněného a pravděpodobných nákladů exekuce.“

(Přičemž platí stále tzv. zacyklující ustanovení v §58 odst. 3 :

Nejstrašidelnější a proti právnímu státu svědčící paragraf:

"§68

Vyškrtnutí věci ze soupisu

(1) Ten, jemuž svědčí právo k věci, které nepřipouští exekuci (dále jen "navrhovatel") může podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu. Návrh lze podat do 30 dnů ode dne, kdy se navrhovatel dozvěděl o soupisu věci, a to u exekutora, který věc pojal do soupisu. Opožděný návrh exekutor odmítne.

Pod touto nemravností jsou podepsáni:

v z. Němcová v. r., Klaus v. r., Fischer v. r.

(prevzato z http://www.antiexekuce.estranky.cz/clanky/exekucni-zakony-pripravili-a-podepsali---.html)

---

Urcite uz se chvili tazete, ze kdyz jsem tak chytrej, co se asi melo delat? Nevite? No prece nebyt nepoucitelni cesti hlupaci a prevzit neco odnekud, kde to dobre funguje a nedavat tento ukol neschopnym blbcum s komunistickymi tituly. A kde to funguje? No treba v USA - zeme s 350 miliony obyvatel a daleko robustnejsi ekonomikou nez je cela Evropa. A tyhle problemy s exekutory tady nemame a urcite je tady vic lidi s dluhama, nez je v Cesku celkove obyvatel.

Jsa cizincem, bylo mi sdeleno, ze u vas si muze kdokoliv koupit cokoliv na dluh a pak za to jednoduse neplatit. To v USA pekne prosim nejde. Tady ma kazda osoba sve vlastni CREDIT RATINGS (sve vlastni cislo jak moc je "duveryhodny" - to je ale policejni stat, paznehti, co?), o ktere se staraji tri hlavni CREDIT AGENCY (soukrome, nikoliv statni organizace), ktere ty informace za malinky poplatek prodaji tomu prodavajicimu na dluh. Ono cislo stoupa a klesa s tim, jak dobre platite sve dluhy, neni dulezite JAK VELKE ty dluhy mate, ale jestli splacite tak jak mate. A historie toho splaceni je extremne dulezita - kdyz vam credit agentura napise, ze "nemate credit history", tak to je vam bud 18 let a nebo jste ilegalni uklizec Walmartu z Ceske republiky a nebo vubec neexistujete. Tudiz dvacetilety kluk si ani tady nemuze koupit Ferrari na uver, pokud na to nema v hotovosti. Coz pry v Ceske republice mozne je.

Takze to zesumarizuji a zgeneralizuji (to ja rad): Vas zajebany komunisticky (bez) pravni system umoznuje lidem (podle mne umyslne) se dostat do neresitelnych financnich situaci, protoze vychodoevropska mentalita vasi spolecnosti je zalozena na TRESTU - je to v podstate zespolecenstena variace Dostojevskeho Zlocinu a trestu. Taky se z toho eventualne vsichni zblaznite.

Pokud byste misto toho vaseho soucasneho neo-komunistickeho "divokeho kapitalismu" prevzali fungujici ekonomicke a spotrebitelske principy a zvyklosti treba z USA, pak by u vas problem s exekutory neexistoval. Nemeli by co delat a vyhynuli by. Ale to byste nesmeli mit takove "ekonomicke velmistry" jako Vaclav Klaus, Vladimir Dlouhy a nebo Waltr Komarek. Zvolte si je za presidenty, troubove.

A vite jake ceske prislovi je typicke pro nepoucitelne hlupaky? Komu neni rady - tomu neni pomoci.Zpátky