Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Listopad 2005


Editorial

Vážení čtenáři,

dodávky českých deníků, které redakce jako již přečtené se slevou kupuje, pro toto číslo zcela vypadly. Podle toho číslo 11/2005 vypadá.

Číst deníky v internetové verzi je nad lidské síly a předplatné dvou hlavních českých novin do redakce v Německu přijde (vlivem poštovného) přes 1 450 €. O předplatném časopisů ani nemluvě. Ty se ovšem dají v internetu přečíst. Měsíčník CS-magazín existuje již třetí rok ke spokojenosti svých čtenářů a podpořili ho, až na tři případy, pouze čtenáři ze zahraničí. Mezi čtenáři ze zahraničí je zase světlou výjimkou jeden manželský pár, který letos přispěl již třikrát. V září zahanbil ostatní neplatící čtenáře člověk, který nám ze svého českého důchodu poslal 1 500 Kč. Všichni dohromady letos přispěli částkou kryjící jen nepodstatnou část nákladů.

Nabízí se otázka, zda máme vůbec pokračovat, když naprostá většina čtenářů se k nám chová tak macešsky a „po česku“, tj. čtou si, ale ani grešličkou nepřispějí. Pokud by se ve Vás hnulo svědomí, neváhejte a nečekejte, až vás to zase přejde, ale pošlete nám, prosím, svůj příspěvek nedoporučeně na adresu:

CS-magazín, Middelstestraat 11, 6004BG Weert, Nizozemsko

Bankovky vložte do obálky a pro jistotu je zajistěte proti vyhmatání vložením do tužšího papíru (můžete nám takto současně poslat třeba blahopřání a nebo upřímnou soustrast s naší činností), příspěvek lze také vložit do jednoho nebo dvou kusů papíru dopisního. Nezapomeňte vždy připojit svou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli příjem předplatného potvrdit a poděkovat za ně.

Váš CS-magazínZpátky