Proces

Obvinění VH - dezimformovaná média

V souvislosti s kauzou VH šíří od března roku 2001 média poplašné zprávy o nebezpečném, zřejmě psychicky narušeném (MF Dnes) Vladimíru Hučínovi, který na životě ohrožuje své spoluobčany. Jako zdroje těchto zpráv jsou vždy citovány orgány severomoravské policie. Veřejnosti je zřejmé, že takto nebezpečný živel musí být držen ve vazbě, aby nespáchal další výbuchy.

V neveřejném soudním procesu, který je dohrou zatčení a jednoletého zadržení ve vazbě, není nakonec Vladimír Hučín obžalován z žádného výbuchu.

Nezapomeňte se po prostudování podívat zejména na policejní protokol z prohlídky hřbitova, kde údajně všechny tyto výbušniny byly nalezeny.

Dokumenty Datum Titulek Úryvek z textu Komentář
originál
html
6.2.2001 Nové Bruntálsko: Důstojník BIS dostal výpověď Důvody jeho (Hučínovy) výpovědi se velmi pečlivě tají a pravděpodobně mohou souviset i se sérií dosud neobjasněných výbuchů, k nímž v posledních měsících a letech došlo zejména v okolí Přerova. Periodikum bývalého agenta STB L. Zifčáka vytrvale bojuje proti VH, obviňuje jej ze spáchání výbuchů.
originál
9.3.2001 Den: Na hřbitově u domu agenta BIS policie zřejmě našla trhaviny Soud rozhodl o uvalení vyzby na Hučína. Celou noc až do ranních hodin trvala policejní akce v domě bývalého důstojníka BIS Vladimíra Hučína, který byl ve středu obviněn z trestných činů nedovoleného ozbrojování a neuposlechnutí rozkazu nadřízeného. .. Po několika hodinách pyrotechnici zřejmě zajistili výbušninu neznámého původu. .. Policisté s pyrotechniky včera prohledávali židovský hřbitov poblíž Hučínova domu. Podle svědků přenesli ze hřbitova nalezený předmět do speciálního auta na výbušniny. Krásná barevná fotka: hledači min na hřbitově. Musíte vidět!!
originál
html
13.3.2001 Nové Bruntálsko: Další vítězství Nového Bruntálska: Výbuchy na severní Moravě odhaleny? Policisté totiž v průběhu domovních prohlídek u Hučína nalezli trhaviny, které by dokázaly rozmetat čtyři třípatrové domy, dvě malorážní pistole, desítky rozbušek, další zbraně s municí, světlice a dokumenty. Od agenta Stb Zifčáka byste snad ale ani nic jiného nečekali. Upozorněte však prosím svého oblíbeného přerovského policistu, který čte Nové Bruntálsko denně, aby se nenechával ovlivňovat.
originál
html
12.3.2001 Večerní Praha: V kauze Hučín stále není jasno Při domovní prohlídce v jeho (Hučínově) domě a nedalekém hřbitově našli policisté trhavinu, zbraně, náboje a písemnosti. Další z řady článků označující nalezení trhavin jako fakt.
originál
html
17.3.2001 MF Dnes, Jiří Pščolka: Hučína podezříváme, říká policie Šetření jsme proto zaměřili k Hučínovi a zhruba loni na jaře jsme získali první indicie o jeho možné účasti na výbuších. Šlo o závažné podezření a následující úsilí týmu se pak soustředilo na obstarání takových důkazů, které by obstály u soudu.
Všechnv důkazy proti Hučínovi jsme získali zákonnou cestou.
Jiří Pščolka - nám. krajského policejního ředitele jasně obviňuje VH z výbuchů, vše "má podloženo" důkazy, které jen momentálně z profesionálních důvodů nemůže předložit.
Pščolka přitom z první ruky věděl, že na hřbitově u Hučínů se našla pouze plastiková láhev a v domě dvě malorážky.
V souvislosti s tímto článkem byly na Jiřího Pščolku podány dvě žaloby, stíhání však bylo zastaveno, více zde.
Aktualizováno: 20.7.2003 Verze: 1 Domů: http://www.hucin.com/ Reakce: stopcommunists@yahoo.com