Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červen 2004


Bude prezidentem ČR už zase komunista?

Ross Hedvíček

(clanek byl puvodne publikovan vice nez rok pred prezidentskou volbou)

Bez ohledu na to, zda nám Václav Havel už zase pokašlává nebo ne (prosím o chvilinku ticha: .... ano, už zase pokašlává...), nad otázkou, kdo bude příštím prezidentem České republiky je jistě zajímavé se zamyslet. V každém případě přeji Václavu Havlovi zdraví a aby už konečně šel do pr... ehm, do Portugalska si užívat důchodu. Nejen proto, aby byl prvním poválečným československým/českým presidentem, který odešel z funkce vypršením volebního období a dobrovolně, ale taky proto, aby už konečně napsal paměti a mohli jsme si přečíst, co mu nařídili ti dva KGB agenti (a co jim slíbil on) v listopadu 1989, než ho pak najednou parlament plný komunistů jmenoval prezidentem.

Současný český establishment, prolezlý starými i novými komunisty, zcela jistě nepřipustí něco takového jako přímá volba prezidenta, protože to by mohl být taky zvolen někdo předem Moskvou neschválený. I když někoho skutečně charakterního by jistě český národ nezvolil, to jistě ne - v tom prostě Češi nemají tradici. Takže to bude někdo, koho prosadí velcí šéfové v Poslanecké sněmovně. Nějaký bývalý komunista (i když jednou komunista = stále komunista), bývalý estébák nebo jejich spolupracovník, uhejbák, křivák, zloděj, udavač, osoba duševně bezprizorná, někdo, proti komu je i prase charakter. Tedy někdo, s kým by se průměrný český volič mohl ztotožnit. A poslanci moc dobře vědí, koho tam mají dosadit. Musí to být jeden z nich.

Legální požadavky na prezidenta ČR jsou minimální - osoba starší 45 let a občan České republiky. Tudíž kandidátem by mohl být kdekdo (pokud nemáte občanství nevadí, ruská mafie vám ho od soudružky SNB, co dřív vydávala devizové přísliby a dnes za bakšiš vydává občanství Ukrajincům a Rusům, ráda za poplatek zajistí). Problémem je, že všichni známí a místní kandidáti jsou nějak zkorumpovaní a počmárání. Možná by nebylo špatné se poohlédnout po kandidátech méně známých a nezkompromitovaných, už jen proto, že funkce prezidenta je více funkci reprezentující ČR v zahraničí než funkcí aktivní ve vnitřní politice státu (nejen kvůli omezeným pravomocím). Ostatně - kde je taky psáno, že kandidát na prezidenta ČR musí být známý? Nestačí čistý a nezkorumpovaný? Václav Havel byl v ČSSR osobou na devadesát devět procent neznámou a kromě emigrantů ho v ČSSR znalo jen pár chartistů a přesto se stal tatíčkem-prezidentem. Dnes i babičky v nejzapadlejších vesničkách v české kotlině učurávají blahem po koberci jako malá štěňátka, když slyší o svém "pánovi prezydentovi".

Nejznámějším kandidátem je jistě po prezidentství zoufale toužící Václav Klaus. Tsk tsk tsk... To by se mu tak hodilo, aby si zařídil doživotní imunitu za svou ČeskoZlodějskou kupónovou piratizaci! Ovšem bude moudré mít za prezidenta někoho, kdo se opakovaně zesměšňuje v zahraničí svými projevy a názory - od Chicaga, Washingtonu, Davosu až po Brusel (o předchozích se to ututlalo, ale o Bruselu se už psalo i v ČR)? Někoho, kdo sice oficiálně nebyl v KSČ, ale kdo má tak zajímavou minulost, že když podvýbor pro zpravodajské služby amerického Kongresu před pár lety projednával brzo po Klausově příchodu do funkce premiéra jeho, Klausův (a Dlouhého) spis, tak tehdejší prezident Clinton nařídil, aby spis byl okamžitě zařazen do kategorie "Tajné"? Dobře informované zdroje z Washingtonu tvrdí, že Clinton, snad nejzkorumpovanější americký prezident v historii, nařídil tyto spisy, pořízené mnichovskou pobočkou CIA, utajit proto, protože to byla "půjčka za oplátku" - Klaus zase v Česku utajil informace o Clintonově návštěvě v Praze v kuchyni u soudružky Švermové a v Moskvě v době jeho studentských let.

Znáte tu historku o tom, jak Klaus byl na jedné ze svých oblíbených "ekonomických" konferencí v Davosu a při jedné přestávce se ho na záchodě ptal jeden z přítomných amerických milionářů, zda se už na té konferenci něco nového naučil? A Klaus na to prý povídá, že se sem nepřijel něco učit, že sem přijel přednášet! Dotazující naivní Američan si prý překvapením načural na kalhot! Dobré jméno České republiky odplavalo do rigólku... Anebo jak Klaus odpovídal novinářům na Kato Institutu v USA (viděno a slyšeno na vlastní oči a uši!) na otázku, kdy že bude ČR vracet emigrantům jejich ukradený majetek. A na to "nejchytřejší muž ČR" pravil svou lámanou angličtinou (Klaus mluví anglicky hůř než paštunský náčelník z Kandaháru, ale v ČR se věří, že "pan profesor" jezdí do Ameriky "dělat přednášky!"), že „on nikomu nic neukradl, tudíž nehodlá nic vracet“ (tohle vysílal i C-Span, tohle vidělo milión lidí po celé Americe - ostuda až za stařečkovo...). A po téhle neuvěřitelně pitomé odpovědi hodné Andreje Gromyka se všichni přítomni novináři zvedli a odešli (ano, taktéž ukázáno v americké TV) a Klaus nadále směle (drzé čelo lepší než poplužní dvůr!) přednášel k prázdnému sálu, kde seděli už jen velvyslanec Sašenka Vondra a estébácký řidič jeho limuzíny a nadšeně tleskali... To by přece byl prezident! Ten by byl v USA vítán asi jako Usáma bin Ládin v New Yorku!

Jsou i další dostatečně známí kandidáti - jenže poslanečtí volitelé prezidenta by se měli vyvarovat kohokoliv, kdo byl v minulosti členem KSČ - zvolit bývalého komunistu za prezidenta ČR, to by byla (a nejspíš bude!) nic než nehorázná ostuda a důkaz nedostatečné civilizovanosti obyvatel České republiky a jejich volených představitelů. A už vůbec nespoléhejte na svou oblíbenou teorii menšího zla. Jakože k volbám se musí jít a volit ODS(b) nebo ČSSD(b), protože jinak by byli zvoleni "oficiální" komunisti (jako by těch komunistů nebylo dost i v ODS(b) či ČSSD(b)). Kdosi mi napsal: "Rosťo, prostě tady není koho volit, ale k volbám se jít musí, protože komunisti k nim určitě půjdou. Takže pak už člověk může volit ODS nebo US, to je skoro jedno. Vždyť jsou to ti samí, chvilku tady a chvilku zas tam." Teorie menšího zla. Tímto způsobem budete ještě hodně dlouho žít za mentálním ostnatým drátem. Akorát změna k lepšímu bude, že drát nebude rezavý, ale sem tam natřený - ale jen základní červenou barvou. Za použití stejně teorie byl na Slovensku zvolen za presidenta člen ÚV KSS - zcela demokraticky!

"Bohužel to není teorie, ale praxe. Příští rok budou volby a někoho bude třeba zvolit. To je realita." Takže realita. Takže příští rok bude v Česku DEMOKRATICKY zvolen prezidentem nějaký komunista? Alkoholik a bývalý komunista Zeman? Kam vítr tam plášť, komunista-lidovec Pithart? Chytřejší než pámbůh Klaus? Agent KATO? Pak ale počítejte se ZŘETELNÝM zhoršením vztahů České republiky se západními zeměmi a s USA. Vztahy k Rusku a Číně jistěže zůstanou na vynikající úrovni.

Hovoří se i kandidátech z nepolitické sféry jako důvěryhodné fotogenický Zdeněk Svěrák - ale aj, aj, aj, i on vstoupil do KSČ už v roce 1962? Ale fuj! A jeho partner Ladislav Smoljak je v seznamech spolupracovníků StB v kategorii "Důvěrník" - jejda, jejda... A nebo kněz Tomáš Halík - náboženský představitel jako hlava státu? To nefungovalo od dob arcibiskupa Makariose na Kypru až po talibanskeho mulláha Omara v Afghánistánu. O jako "kompromisním" kandidátovi jsem slyšel o Pavlu Tigridovi. Tigrid by jistě byl dobrý kompromis. Kompromis proto, že není 100%ní, protože se částečně sám zkompromitoval svou kolaboraci s polistopadovým režimem, ale pokud by pro něj ti dnešní komunističtí hlupáci poslanci volili, proč ne? V každém případě je lepší Tigrid než zcela zkorumpované charaktery jako Klaus nebo Pithart.

Že prý pořád kritizuji a říkám jim, co už stejně vědí. Ale mohl bych navrhnout nějaké smysluplné řešení? "Smysluplné řešení je začít věšení" - zavtipkoval si tuhle jeden na internetu.

Řešení nepříliš smysluplné, ale pro současné obyvatelstvo ČR jakžtakž přijatelné? Existuje něco přijatelné národu, který měl ještě v listopadu 1989 přes milión členů KSČ na 15 miliónů obyvatel (mezi lety 1948 až 1989 se v řadách KSČ/KSS vystřídalo (včetně vyloučených, zemřelých a trojnásobného členství Milana Kundery, dvakrát ho vyhodili a vstoupil tam i potřetí) celkem sedm (!) miliónů lidí a dnes jsou z nich přesvědčení katolíci?

Co takhle nezkompromitovaného emigranta (a nebo jen mírně zkompromitovaného), který by byl schopen překousnout fakt, že by se musel vrátit do Česka (vidím, že jsem se právě sám diskvalifikoval) a jednoduše ho zvolit prezidentem aklamací? Že to bude muset být emigrant, je nezbytné a nad slunce jasné, jinak nedojdete konce - ale nevidím na tom nic špatného (já vím, vy jste tam trpěli a zlí emigranti si vozili prdel ve fordech a opalovali si svalstvo na pláži v Santa Monice), protože emigrant byl už i T. G. Masaryk (i ten moron Beneš) a pro lidovce dodávám, že i Ježíš Kristus byl emigrant (Remember Alamo? eee... Egypt?)... co?

Za příklad nezkompromitovaných emigrantů VELMI VHODNÝCH na úřad prezidenta navrhuji třeba Radka Mašína, Josefa Mašína nebo Milana Paumera. Není už načase mít českého prezidenta, který má charakter? Který nikdy NEBYL v KSČ (ani před osmašedesátém)? A pokud vám nejsou dobří tihle, z miliónů dalších emigrantů jistě bude na výběr. Co takhle Karel Hodek? Libor Brom? Všechno starší pánové se šedivými hlavami a to, co dělá ten blekota Havel, zvládnou levou zadní!

V případě, že by to výše jmenovaní odmítli, je možno oslovit emigranty mladší generace a nebo emigranty, kteří sice v mých očích mírně ztratili svým nepředloženým nadšením pro polistopadové zkorumpovance, ale určitě už sami vystřízlivěli a určitě už se "poučili z krizového vývoje ve společnosti" - jako třeba v ČR sídlící Pavel Tigrid, kanadský Stanislav Reiniš nebo americký Ota Ulč?

Je vám to málo? Slušní lidé vám nejsou dost dobří? Vy máte radši osvědčené komunisty jako Pithart, Kavan, Zeman, Klaus, že?Zpátky