Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červen 2004


Nářek nad češstvím

Ross Hedvíček

A tak už se zdálo, že to v tom Česku všechno dobře dopadne, že Češi budou normální, vzali je do NATO, sice jen tak do počtu, ale vzali, do EU je přijali, i když tam nemají co hledat - takže by všechno mělo být na dobré cestě.

Ale není. Další - kolikátý už? - soudní proces s Vladimírem Hučínem má začít 11. května 2004 v 8 ráno u okresního soudu ve Smetanové ulici v Přerově. Přerov je v České republice - demokratické, údajně civilizované České republice. Soud bude s vyloučením veřejnosti a Hučínovi hrozí 10 let vězení. Neokomunistický režim současné České republiky má strach - i když vlastně nemá proč mít strach. Mají to dobře pojištěno.

Komunisté se u moci za nadšeného přizvukování jejich ochránce Václava Havla udrželi (čímž se Havel dopustil zločinu vlastizrady), převlékli kabáty, prohodili si vzájemné funkce a bylo to. Havel - poslední zlaté tele české lůzy zvedlo ocas a spokojeně se vykálelo na svobodu a demokracii v české kotlině. Václav Havel, protekční dítě za každého režimu, vyměnil svobodu své země za prezidentskou funkci, za vrácený majetek svých rodičů, za pár čestných titulů a oslavování zdegenerovaným davem. A pivem a hliníkovým nádobím zpitomělá sebranka dostala chléb a hry - teď tam mají jakési utajené mistrovství v hokeji - a preference komunistů, i těch, kteří se už ani neskrývají za ODS- nebo ČSSD-masku, stoupají. Patnáct let po sametovém listopadu - a svoboda a demokracie v ČR je pořád v nedohlednu. Není zájem. Nejsou lidi.

Doufat v to, že by někdo z běžné české populace projevil zájem o osud Vladimíra Hučína, tohoto zatím posledního mučedníka českého národa, je asi přehnané optimistické. Lidi přece nemají čas, musí pracovat, tak jako pracovali za Rakouska, za Hitlera, za prvních komunistů i za těch dnešních komunistů. Musí kolaborovat s vládnoucí mocí, ať už je jakákoliv, aby mohli v pátek odpoledne na chatu a nebo na zahrádku, kde mají taky takovou malinkatou chatku s hrabičkami, motykou a trpaslíkem na záhonku před dveřmi. Proč by si dělali zlé? Hučína stejně zavřou a bude klid. My to už na chatě nějak přežijeme. Přežili jsme padesáté roky s legitimaci SČM a ČSM v kapse, přežili jsme Husáka s legitimaci SSM v kapse, tak tyhle komunisty přežijeme taky - s legitimací ČSSD v kapse. No, co můžeme dělat? Přece si nebudeme dělat zlé? Božka, děj vychladit pivo a bůček do trouby!

Česká mládež na tom není lip než její rodiče. Rodiče jsou ustrašení kolaboranti s předchozím komunistickým režimem a jejich děti už jen strachem postižení živočichové vlivem odpozorovaného příkladu chování svých předků, bojící se podívat svému bližnímu přímo do oči - už jen proto, že zrak mají stále upřený do displeje svých mobilů a mačkají knoflíky jako uhranutí, aby někam poslali další esemesku. Názory mají ze současných neokomunistických novin a televize - a řeknou vám, že Bush je něco jako Hitler a Američani jsou vlastně něco jako byli dřív Rusové a usilují o imperialistickou nadvládu nad světem. A je třeba, aby ti stateční Arabové těch Američanů v Iráku ještě pár zabili - jen ať těm americkým hajzlům ukážou.

Ale řeknou vám to tak trochu se strachem, nejsou si jisti, co mohou říci a co ne, opatrné držení huby a ohlížení se přes rameno mají zakódováno ve svých slepičích mozečcích - byli tak vychování rodiči a prarodiči. A česká mládež ještě nemá ráda emigranty, Židy a Němce-Sudeťáky.

Česká mládež je vlastenecká - co naši rodiče ukradli, to už dnes patří nám. A už neopruzujte s jakousi politikou!

Rozhled české mládeže je velice trpasličí - a systému to zřetelně vyhovuje. Všechno, co vědí, pochází z českých novin a televize, pokud mají potřebu být nějak "světoví" - tak čtou zprávy BBC - ale v češtině. Anglicky neumí nikdo - od poslanců až po středoškoláky. Když vidí nějaké americké zprávy, tak je to CNN International - a vůbec jim nedochází, že CNN je nejlevicovější americká stanice, že ji i senátor John McCain překřtil na CNN - Communist News Network. Levicovější jsou snad už jen Izvestije a severokorejské noviny.

Česká mládež má pro Ameriku jen opovržení - ovšem načerno pracovat do Ameriky by odtamtud jel snad každý. Dolary nesmrdí - to česká mládež pochopila od svého velkého vzoru, současného prezidenta Václava Klause.

Václav Klaus, celoživotní kolaborant s komunisty a nakonec komunistickou pomocí i za prezidenta zvolený, je okouzlujícím prototypem Čecha. Přikrčený mudrlant, který když už není zván na žebrácká turné do Spojených států (Ameriku nemá rád, ale dolary ano), tak jezdí na státní návštěvy do komunistické Číny. Moudře jim poradit jak mají pěstovat ryzí. Klaus rozumí opravdu všemu. Možná další návštěva bude do severní Koreje (jak vyhodit do vzduchu nádraží) a nebo Íránu (jak vyrobit islámskou atomovku). No návštěva v USA by byla lepší, tam ovšem ale už pochopili, že Klaus je osel, tak se pozvánky nijak nehrnou.

Případ Vladimíra Hučína je typickou ukázkou, jak v České republice nefunguje spravedlnost. Václav Havel, ta krysa převlečená za humanistu, stihnul za svého prezidentství najmenovat tolik doživotních soudců s komunistickou minulostí, že bude trvat dalších 50 let, než postupně vymřou.

Jeho nástupce, Václav Klaus, sám spokojený kolaborant s komunisty, odmítá udělat cokoliv nejen se soudci, ale nechce se ani "vměšovat do právního procesu" současného komunistického justičního terorismu proti Vladimíru Hučínovi. Oni si v Česku myslí, že tam mají "právní stát"! To si myslí i v severní Koreji!

Petice za veřejný soud s Vladimírem Hučínem je na adrese: http://www.geocities.com/gvanek2000/Kryl1.html. Tam se můžete aspoň podepsat. Ale taky můžete být 11. května 2004 v 8 ráno u okresního soudu ve Smetanové ulici v Přerově a tu jejich zatracenou fízlárnu, ve které byl dvakrát souzen i autor těchto řádků, vzít útokem jako Bastillu. Ale to jen v případě, že nemáte nutnou práci a nebo nemusíte okopávat kytičky u domečku ve vaší zahrádkářské kolonii.

Pokud si myslíte, že o Hučínově případu nic nevíte - podívejte se na webstránky

http://www.hucin.com

http://www.freewebs.com/vanek/

http://www.cs-magazin.com

A budete vědět - ve vašich komunistických novinách se o tom jistě nic nedočtete!

Rosťa HedvíčekZpátky