Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červen 2004


Prezidentské volby: Proč ne Pithart? Proč ne Klaus?

Ross Hedvíček

(clanek byl puvodne publikovan vice nez rok pred prezidentskymi volbami)

Televizní redaktor Dalibor Bártek před několika týdny připravil pro českou televizi pořád Klekánice o politickém vězni Havlova režimu Vladimíru Hučínovi (mimochodem Havlův režim drží už téměř dva roky ve vazbě i dalšího bývalého příslušníka BIS Romana Hrubanta a nikoho to taky nevzrušuje - zatímco spolupracovník StB František Chvalovský, krycí jméno Agronom, je bez problémů na kauci propuštěn). Pořád Klekánice byl zcela zřetelně narežírován tak, aby si na Hučína divák udělal co nejhorší názor a neúměrně velká část vysílacího času byla dána pokřiveným charakterům jako jsou udavač Mikeš či estébák Žifčák s jejich prohlášeními, že na udávání lidí vlastně nebylo nic tak moc špatného.

V internetové konferenci cs-clubu Dalibor Bártek na výtky ostatních účastníků, že jeho pořad byl manipulační a vyroben na objednávku vládnoucích komunistů (či BIS) za účelem co nejvíce očernit Hučína a ovlivnit veřejné mínění předem tak, že lidé přijmou jeho odsouzení jako naprostou samozřejmost, odpověděl, že diváci si udělají svůj názor sami. Šmankote! Zatímco jeho víra ve schopnost českého televizního diváka si udělat "svůj" (doufejme objektivní) názor je více než fantastická, otázkou zůstává, zda je úkolem české televize a médií ovlivňovat názor veřejnosti ještě víc doleva než už v současnosti (bohužel) je?

A tak mne napadlo - nebylo by to krásné, kdyby česká televize (zcela nezávisle a nezaujatě, jak jinak, ne?- včetně (ne)závislých soukromých televizi PRIMA, NOVA, FUBAR, SNAFU, atd.) vyrobila pár pořadů, které by v hlavním večerním vysílacím čase a pokud možno v době před nadcházejícími prezidentskými volbami informovaly o dvou hlavních kandidátech na prezidentské křeslo - Petru Pithartovi a Václavu Klausovi? Televizní mluvčí by nasadili masku číslo 9 - tzv. "poctivý ksicht" a sdělili by světu, že tyto televizní pořady nemají vůbec nic společného s ovlivňováním veřejného mínění, vůbec nic společného s faktem, že prezidentské volby jsou za rohem a ostatně, co si to dovolujete podceňovat inteligenci českého diváka a voliče? Český divák a volič má svou hlavu a je určitě schopen si udělat svůj názor sám!!!!!!!!!

První pořad by se mohl jmenovat "Příběh politické prostitutky"! (Ale jděte prosím vás do háje, jaká Buzková? Pořad o Buzkové by se jmenoval "Opice ošklivá a ještě navíc blbá!") a bude o Petrovi Pithartovi. Zcela "nezávisle" by tam bylo detailně popsáno jak byl Petr Pithart členem KSČ od roku 1960 - kandidátem KSČ ještě o rok dřív - a když se někdo nacpe do KSČ v osmnácti letech, to už musí být vůl jako kráva, no uznejte - až do roku 1968. Do toho roku 1968 je jen jeho vlastní verze, že prý vrátil dobrovolně legitimaci KSČ v září 1968, takže "členství bylo zrušeno". Takové verzi ovšem může věřit jen někdo, kdo tu dobu nezažil. Informované zdroje ovšem tvrdí, že Petr Pithart zoufale chtěl zůstat v KSČ i po osmašedesátém, ale byl vyhozen až o rok později, během "stranických prověrek" po dubnovém plénu UV KSČ, kdy Dubček byl poslán do Turecka a führerem se stal Husák. V době před vyhozením, ještě když Pithart zuřivým komunistou byl, byl i (dle vlastního vyjádření) "tajemníkem interdisciplinárního týmu" - což opět pro neznalé nomenklaturního vyjadřování znamená, že rozhodoval o tom, kdo bude ze studia na vysoké škole vyhozen a kdo ne. Komunista Pithart o tom rozhodoval, ano. Svědků je stále ještě dostatek. Komunistický kádrovák! To by byl panečku prezident, co myslíte?

Pithart měl dar od pána boha se vždy po zádech druhých zase vyšplhat zpátky do teplé kanceláře. Po tom průšvihu, jak ho neprověřili u stranických prověrek, sice chvíli dělal papírově dělníka u Vodních zdrojů, ale už v roce 1973 byl už zase podnikovým právníkem v ČSAV! Neprověřený komunista podnikovým právníkem? Neuvěřitelné! V sedmasedmdesátém neprozřetelně podepsal Chartu 77 (většina signatářů byli stejně bývalí komunisté) a byl zase na chvíli dělníkem, tedy jakože "zahradním dělníkem" v zahradnictví. Ale nebyl by to politický krajánek Pithart, aby už během pár měsíců už zase neseděl v teplé kanceláří obalového referenta a gestora hutního materiálu v Ústředních skladech. Tam vydržel až do "sametového podvodu" a hned na to byl v lednu 1990 KOOPTOVÁN za poslance Národního shromáždění ČSSR. Pokud nevíte, co slovo "kooptován" znamená, tak to je, když komunisté (Adamec, Čalfa) nařídí, že dostanete poslanecké křeslo a plat bez voleb - jen tak "za zásluhy". Tak byl Pithart "kooptován". Tyto i jiné údaje jsou ověřitelné na Pithartově webstránce na adrese http://www.pithart.cz/životopis.pp

Členem KDU-ČSL se Pithart stal až v březnu 1999 - ovšem senátorem byl zvolen za tu samou stranu už o tři roky dříve - jak to je možné, nevím! Ale politický prostitut jako Pithart to zvládl - o šedesát let dříve by zajisté byl přesvědčeným členem NSDAP. A teď si diváci udělejte "svůj" názor. Prezident Pithart, bývalý komunista, kádrovák, politický turista a vychcánek. Jak vám to zní? Toho chceme do čela země!

Pořad Klekánice o Václavu Klausovi se bude jmenovat "Agent Východu proti Západu" s podtitulem "Hříchy Václava Klause" a bude o tom, jak "pan profesor" vedl Českou republiku na Západ, ale opačným směrem - přes Rusko. Aby paní redachtoři nebyli vzteklým Václavem obviněni, ze zaujatosti (bacha na telefon, ať vám ho Václav nerozbije, on toho má chudák hodně a je z toho na nervy!), tak mohou úplně vynechat jeho osobní život a soustředit se jen na zločiny, které Václav Klaus spáchal při výkonu své funkce - a má toho na triku opravdu hodně. I když, z druhé strany, osobní život Václava Klause je taky strašně zajímavý příběh - od jeho východoevropského/ruského původu a přejmenování celé rodiny, po prestižní studia v době, kdy slušní lidé byli zavíráni, po studium v kapitalistické cizině, v době kdy slušní lidé nemohli ani do Jugoslávie. To prostě mohli jen "velice dobře prověření", pak už vůbec nezáleželo na tom, že prý Klaus ani nebyl v KSČ (ale rodiče i Livia byli, jen pro případ nutnosti), i když jeho spolupracovníkem na Prognosťáku byl Karel Koecher, v USA usvědčený špión StB/KGB.

A páni redaktoři tohohle pořadu by se mohli "jen tak lehounce dotknout" toho jak Václav Klaus vyhnal z Prahy USAID - tedy United States Agency for International Development (http://www.usaid.gov/press/spe_test/speeches/1997/spch497.htm ), poté co USA předaly české vládě (=Klausovi) peněžní dary v hodnotě 135 miliónů dolarů a 34 miliónů v půjčkách, s výrokem "nenechám si tady zavádět nějaké americké manýry!" Co je špatného na amerických způsobech? Dolary Klausovi nikdy nesmrděly, ale manýry ano? Na Slovensku (tehdy taky součást Klausovy vlády) byly USA ještě štědřejší - tam to bylo přes 200 miliónů dolarů. (Citát: The United States has delivered more than $200 million since 1990 to support the rebuilding of a healthy democracy and market economy in Slovakia, primarily through programs administered by the U.S. Agency for International Development (USAID). http://www.state.gov/r/pa/bgn/index.cfm?docid=3430)

Další část programu by byla, jak Klaus využil Jiřího Včelaře Kotase (nepovedený kandidát na prezidenta v roce 1992) a v Sovětském svazu narozeného Viktora, "Piráta z Prahy", Koženého (http://www.volny.cz/vyber_cr/vyber1/kozeny_vzor.html) k vytvoření protiemigrantských nálad (ovšem, dolary, jak známo, nesmrdí a tak Klausovo ODS bylo financováno Koženým via Petr Čermák nejméně do roku 1995, než to začalo být neúnosné). http://www.volny.cz/vyber_cr/vyber1/kozeny_cermak.html

Závěr pořadu by byl, jak Václav Klaus odmítl vrátit ukradený majetek emigrantům s výrokem (v Kato Institutu) "Já jsem nic neukradl, tudíž nehodlám nic vracet!" - videozáznamy jeho (těchto i jiných) opravdu idiotských výroků jsou stále k mání v C-Spanu, který to vysílal po celé Americe. A když si k tomu přidáte Rezoluci 562 sněmovny reprezentantů, 105. kongres, 2. zasedání týkající se majetku neprávem vyvlastněného dřívějšími totalitními vládami (Sněmovna reprezentantů - The House of Representatives z 1. října 1998, kde Česká republika figuruje hned na druhém místě (http://www.volny.cz/vyber_cr/vyber1/rezoluce.html), tak by to byl krásný televizní pořád pro večerní pohodu. A napijte se piva, ať vám ten bůček nezaskočí v krku!

A jak poběží závěrečné titulky (náš vysílací čas je přece tááák vzácný!!!) tak by se pod nimi třeba ještě vešlo interviex s Danielem N. Nelsonem, profesorem v George C. Marshall Center for European Security Studies v Garmischi, Německo, editorem časopisu International Politics, jak nazývá "pana profesora Klause" nafoukancem! Ano, pan profesor Klaus je mezinárodní AUTORITA! O tom se ve světě ví! To aspoň bude prezident! Toho si budou ve světě vážit! Asi jako íránského prezidenta Mohammada Chatámího - jen Klausovi turban nasadit, morálku už mají stejnou a očička jako škvírky taky. (International financial institutions swallowed Prime Minister Vaclav Klaus's claims throughout the 1990s that all was well - privatization under way, and the economy humming along. Klaus's self-aggrandizing collection of speeches, Renaissance, was published just as his government was collapsing.) Celý text http://www.bullatomsci.org/issues/2000/ja00/ja00nelson_perspective.html

A pokud vás třeba napadlo, že by takový televizní pořád před prezidentskými volbami snad byl jednostranně zaměřený, tak tomu nevěřte. Lidí si přece sami udělají svůj názor. Uuuurčitě!!! Jako po tom Klekánicovém pořadu o Hučínovi. Političtí vězni a zkorumpovanci či komunisti kandidující na prezidenta jsou v České republice stále ještě dnes realitou.Zpátky