Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červenec 2004


Válka přes obrazovku již běží, ale…

Válka přes obrazovku již běží, ale…

Hospodářské noviny soudí, že momentálně populární videovraždy občanů Západu "zahajují psychologický boj s USA". Hospodářským novinám patří dík za to, že připustily spoluzodpovědnost západních (tedy i českých) médií na úspěchu této bestiální taktiky. Na rozdíl od ostatních postkomunistických médií, z nichž se line záplava konvenčního žvanění o selhání americké morálky, jsou spoluviníkem, který se alespoň pokusil o věcnou analýzu.

Jinak se ovšem HN mýlí. Tato válka se vede již od 11. září 2001. V prosinci 2002 jsem se pokusil některé kontury elektronické války mezi Západem a radikály různých barev nastínit ve dvou článcích přílohy MF Dnes Civilizace. Ohlasy veřejnosti byly příznivé. Média, jak už bývá zvykem, reagovala velmi zdrženlivě, novináři Ivan Jemelka a Petr Žantovský mne zvolili idiotem měsíce svých internetových novin. Je zajímavé, jak lidem obdařeným zdravou intuicí dojdou věci vždy dříve, než těm, kteří jsou za myšlení placeni.

K věci samé. Elektronicky přenášené vraždy, vzkazy teroristických vůdců, lidská jatka a dezinformace mezi námi již zůstanou. S mnohým přišla již Al-Džazíra, údajná "arabská CNN", jak jí nazývá známý bojovník proti sionismu z MF Dnes Petr Pravda spolu s kompletním komentátorským týmem Práva. Al-Džazíra je ovšem zdrojem nikoli alternativního zpravodajství, ale public relations islámského terorismu. Podle jejího bývalého redaktora Mavarího je nadpoloviční většina televizního personálu sympatizanty teroristických organizací. Al-Džazíra a pestrá síť teroristů na internetu tvoří mediální velmoc, vycepovanou podle západní metodiky. Naši nepřátelé prostě zvládli naše zbraně a otočili je proti svým vynálezcům.

Myšlenka závěrem. Svět se zdá být plný západních mrtvých v Iráku či jinde. Jsou zabíjeni kdykoli a kdekoli všemocnými fanatiky, které nelze ani dopadnout, ani zastavit. To je svět, který nám nyní média předhazují.

Vyzývám všechny soudné lidi, aby si dali studenou sprchu a znovu si prošli fakta. Ta jsou prostá. Západ v Iráku vítězí, Iráčané americkou okupaci alespoň prozatím podporují, ztráty jsou smutné, ale únosné. Ať vám mediální Šalamouni, s ústy ošlehanými od kancelářských větráků budou tvrdit cokoli, dělte to deseti.

(www.bohumildolezal.cz)Zpátky