Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2005


Fingovaný orgasmus – poslední móda v erotických vztazích

Benjamin Kuras

K předstírání orgasmu se v nedávném průzkumu přiznala téměř polovina Angličanek - a stala se z toho jedna z největších zpráv týdne, a to i v seriózních listech, levicových i konzervativních. Většinou se to bralo s úsměvem a málokoho, kdo Angličanky intimně zná, to zvlášť překvapilo. Angličanky si sexem moc nelámou hlavu a přistupují k němu věcně a kamarádsky. Bez zbytečného zdlouhavého mazlení předtím či potom si bez ostychu řeknou, kde chtějí, abyste je hnětli, líbali či lízali. Ke koitu se chtějí dohmatat co možná nejdřív a mít ho co nejrychleji za sebou. Stejně tak bez ostychu vám řeknou, kdy už jim to stačí, a nerady se dávají "v plén" - do stavu přemazlenosti, v němž by ztrácely kontrolu a jasnou hlavu. Snaží se být fair a nedokáží-li být úplně laskavé, většinou se jim daří nebýt zlé. Nepletou do sexu emoce a něhu, které pokládají za fenomény spíš kontinentální, a nevědí si s nimi moc rady. Sex berou jako zábavu, ne jako zbraň ženské moci, a hodně se při tom nachechtají.

Samozřejmě zde trochu generalizujeme a karikaturizujeme, najdete i výjimky, i Angličanky jsou dnes už rasově promíchané a nasáklé jinými temperamenty. Jejich maminky, rozhodně babičky, ještě nevěděly, co je orgasmus, tím méně že by se dal fingovat - a hlavně nač.

Zprávy o fingovaném orgasmu doprovázela velice čtivá a veselá anketa slavných žen ve stylu "pro a proti". Ty, které byly pro, uváděly fingovaný orgasmus jako jednu z mnoha nevinných a neškodných lží, které udržují vztah s partnerem v pohodě a partnera ve zdravém i když falešném sebevědomí. Mezi další takové lži uvedly říkat partnerovi, v jaké je dobré kondici, i když mu třeba pupek přetéká přes opasek, nebo jak je vtipný, i když už vypráví tentýž vtip po devatenácté. Nebo i jak je pro ně absolutně ten jediný a jedinečný, třebaže se v průzkumu další čtvrtina přiznala k nevěře a dvě třetiny, že na ni občas pomýšlejí a za určitých okolností by si daly říci.

Sledujeme zde jeden z typických příkladů "užitečné lži", či přinejmenším lži neškodné. Podle staré pravdy, že ne všechno, co je pravdivé, je krásné, a ne všechno, co je krásné, je pravdivé. Zastánkyně "užitečné lži" při tom ale zapomínají na dvě věci.

Tou první je, že dříve či později by partner mohl jejich laskavou prolhanost prokouknout. A zjištění, že žil řadu let ve lži, pak bude na něho mít mnohem víc devastující účinek, než průběžné upozorňování, že by na sobě to či ono mohl vylepšit. Takový šok například zažili před nějakými dvaceti lety Italové, když parlament uzákonil rozvod a Italky, dlouhá léta manželům fingující orgasmus za orgasmem, protože jim nic jiného nezbývalo, na ně najednou vybafly, že se rozvádějí, protože s nimi nikdy nebyly spokojené a všecko předstíraly. Do té doby sebevědomým Italům se po tisících hroutily nervy, zanevírali na ženské plémě a prudce a náhle vzrostl počet "otevřených" homosexuálů. Což by možná mohlo posloužit jako argument proti nynějšímu populárnímu tvrzení, že homosexualita nijak nesouvisí s psychologickým mindrákem vůči ženám, nýbrž že je geneticky vrozená a tudíž nekontrolovatelná.

Tou druhou je, že jestliže partnera průběžně neupozorňují, co dělá chybně, okrádají se o šance na orgasmus opravdický. Což není totéž, jako průběžné napomínání, sekýrování, ponižování a urážení, jakému některé ženy také holdují - a které má účinek určitě ještě víc devastující, než odhalení laskavé lži.

Jak tomu mohou muži čelit? Nenavrhujme žádnou válku či tažení za pravdu, celou pravdu a nic než pravdu. Nechejme ženy klidně lhát dál, ale vězme, že nám lžou. Dělají to určitě proto, že to s námi míní dobře a že to svoje sladké lhaní myslí upřímně. Vědomí, že nám někdo lže, aniž ví, že to víme, nám nad nimi dává moc, kterou bychom neměli, kdybychom ho ze lži usvědčovali a on nám musel vysvětlovat, proč nám lže. Udržujme je v iluzi, že nic nevíme. A lžeme jim oplátkou. Fingujme orgasmus.

Zpívejme, hekejme, jekejme a drkotejme rozkoší dlouho před orgasmem. Nechme je při tom fingovat svůj orgasmus v domnění, že když jsme k orgasmu dospěli my dlouho před nimi, ony nám udělají radost, když nám zas budou nalhávat, že dospěly zároveň s námi. Pak chvilku odpočívejme a za několik minut začněme znovu. A fingujme orgasmus podruhé. A potřetí. A sledujme, co to s těmi jejich fingovanými orgasmy udělá.

Samozřejmě to potřebuje trochu sebeovládání a nacvičování, ale je to obrovská legrace. Jmenuje se taoistický sex a já jsem vám o něm napsal celou knížku, která se prodává jako čerstvé mandlové koláčky na nábřeží v Neapoli. A víc vám o ní neřeknu, ještě byste si ji nekoupili.Zpátky