Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Říjen 2006


Jak se pěstuje antiamerikanismus v České republice

Ross Hedvíček

Že v dnešní České republice je antiamerikanismus mezi obyvatelstvem hluboce zakořeněn, je mimo debatu a smutným faktem. Otázkou je, odkud se bere a kým je mezi lidmi pěstován. Tvrdím, že antiamerikanismus je v České republice systematicky pěstován a podporován státem řízenými médií, které mají tvrdou protiamerickou linii nařízenu "shora" - od řídících úřadů svých organizací, vládních úřadů až po kancelář prezidenta republiky. A kdo sedí ve vedení společnosti a státu, to jistě víte - od malých komunistů v malých řídících funkcích až po soudruha rezidenta na Hradě. Nerozčilujte se, nekřičte, poplivete si obrazovku - čtěte dál, důkazy jsou uvedeny dále v článku.

Není rovněž žádným tajemstvím, že i v tištěných médiích musí začínající "novinář" prokázat, že je dostatečně antiamerický, jinak si ani neškrtne. A naopak, pokud mladý novinářský elév prokáže, že umí perem plivnout přes Atlantik a navíc třeba ještě má i vhodný kádrový původ, pak je okamžitě prohlášen za úžasného žurnalistu a může dělat interview i s Václavem Klausem. Články proamerické podléhají tvrdě cenzuře. Jinými slovy - nic se nezměnilo. Těmi klíči jste cinkali úplně k ničemu.

Dnes je 11. září 2006 - je páté výročí teroristického útoku na Spojené státy americké. A druhý program české televize uvádí v hlavním večerním sledovacím čase v 21.25 takzvaný "dokument" Fahrenheit 9/11 s podtitulkem Teplota, při které hoří svoboda. Provokativní film amerického dokumentaristy Michaela Moorea, oceněný Zlatou palmou v Cannes (2004). V anglickém znění s titulky. To je cpáno do hlav českým divákům. Film není ani tak provokativní, jako propagandistický. Je to obrovitý kus protiamerické špíny - právě proto to dostalo cenu v Cannes.

Dnes Amerika vzpomíná na téměř 3000 mrtvých - je to pietní den. A jakési komunistické hovado ve vedení České televize zařadí do hlavního televizního programu největší kus protiamerické špíny, který lze nalézt. To už se v tom Česku všichni úplně zbláznili a nebo mají ty hlavy už úplně vygumované tou komunistickou propagandou?

Ekvivalentem této zhovadilosti by mohlo být třeba uvedení nacistického filmu Triumph des Willens od Leni Riefenstahlové v den výročí osvobození Československa a nebo ve výročí vyvraždění Lidic - to by asi českým neokomunistickým propagandistům v České televizi taky připadalo ohromné vtipné. Pokud nevěříte (Češi věří jen českým novinám) - ověřte si to zde: http://www.televize.cz/program/výpis.php?dtpar=&tmpar=all&chpar=CZE

A pokud by vám těch protiamerických plivanců bylo málo - na dorážení ČT2 uvádí (až pozdě v noci, ale přece) v 1.15 německý dokument Do války pod vlivem drog - o tom, jak američtí piloti polykají tablety amfetaminu ve velkém - na rozkaz. Ti hnusní Američani! Dejte si k tomu bůček a pivo!

V CS-CLUBU - což je jediné necenzurované česky a slovensky psané fórum v internetu, napsal dnes Dez Satura (emigrant žijící v USA) o návštěvě dvou mladých lidí ze Slovenska u něj v USA, následující:

"Minulý čtvrtek jsem se dostal po cestě z Niagary do debaty o dojmech dvou slovenských vysokoškoláků ohledně Ameriky. Konstatovali, že je to jiné, než si mysleli z toho, co je jim servírované slovenským tiskem a televizí. Co si mysleli, že je pravda na základě informací jim dostupných, neodpovídá skutečnosti. Když jsme šli trochu dál, klučina konstatoval, že to je ale se vším, na gymplu dějiny skončily v 1939, potom nic, dokonce prohlásil, že ani osnovy neexistují. Jinými slovy, československé školství a média se poctivě snaží vychovat další generaci mentálních idiotů.“

A čelné osobnosti Česka s Slovenska jdou hrdě příkladem. Havel se klaní ruskému generálovi, jeho následovník Klaus se zase "blýskne" svoji ruštinou Putinovi, ale zesměšní celou zemi svým nájezdem do Bílého domů k Bushovi (což byla trapná a kontraproduktivní akce), Paroubek naběhne jako malý tyran na americkou ambasádu kvůli vízum, Cyril Svoboda učiní podobná hloupá prohlášení o témže tématu a chce dokonce USA kvůli vízum soudit, potroublé Vondrovo dítě ještě ani není ministrem, ale s cigaretou v hubě už vyhlašuje, jak bude činit nátlak na USA (jako by zapomněl, jak ztrapňoval ČR v USA, když tam byl velvyslancem).

Když přišlo k otázce umístění americké raketové základny v České republice - to najednou čeští intelektuálové řvali hrůzou a zděšením si vytrhávali vlasy celými hrstmi. I když zase... může být někdo, kdo má POUZE komunistické vzdělání, být právoplatně považován za intelektuála? Já nevím, nevím... pokud by to byla pravda, pak by Čína byla nejintelektuálnější země na světě, ne? Proč by potom Číňani jezdili studovat do USA, že?

Zpochybňování komunistických zločinů se stalo v Česku zákonem dne, záznamy StB o jejich agentech a spolupracovnících byly zpochybněny už dávno, komunisté jsou na všech vedoucích místech ve vedení země i společnosti, bezzubý zákon o protiprávnosti komunistického režimu, více než 50% Čechů a Slováků neuznává historický protikomunistický odboj, kdykoliv se zmíníte o Hučínovi, tak průměrný Čech dostane škytavku, když je řeč o Mašínech, tak je většina lidí v Česku prohlásí za vrahy "PROTOŽE TO ŘÍKALI V TELEVIZI!" Internetový magazín Neviditelný pes se spojil s internetovými Lidovkami a okamžitě byly zakázány jakékoliv články kritizující komunisty v Česku a místo toho se v téměř každém čísle objevují komentáře zasloužilého komunisty Zdeňka Jičínského. ANO! Na titulní straně neokomunistických a ultraprotiamerických Britských listů zase najdete úžasnou zprávu o tom, jak "75 amerických univerzitních profesorů tvrdí, že útoky z 11. září zosnovala sama americká vláda" . Článek jsem nečetl, ale určitě tam budou i fotky z Guardianu nebo Morning Staru, jak Bush osobně řídí, kam se které letadlo má trefit.

Jeden můj čtenář, který chce radši zůstat nejmenován (není divu, bydlí v Česku) mi napsal coby odezvu na můj článek o americké vlajce Roztrhaná hadra (v tomto čísle CS-magazínu) následující:

"Vážený pane, rád jsem si Vaše ,staré´ povídání o vztahů k vlajce, symbolů státnosti, přečetl. A to jste se nerozepsal o tom, jak a z čeho ,americký´ národ vznikal a dále vzniká. To český měl jiný vývoj. Postavil svoji existenci na zradě: v roce 1918 císaře pana, 1935 spojeneckou smlouvou se Sověty celý Západ, 1946 dobrovolnou volbou komunistů všechny, mimo soudruhů, 1968 pouhou snahou o reformu socialismu sám sebe, 1989 kontinuitou právního řádu další generace vlastního národa. A pak se není co divit, že nectíme ani vlastní symboly. Vlajku, prezidenta. A většina svým postojem k americkým antiraketám na našem území, případně pouhých radarů, dává najevo, že je ochotna zradit kdykoliv i svého spojence."

O tom, že Česká republika by byla ochotna zradit nejen USA ale i spojence z NATO - o tom nemá v USA a NATO nikdo žádné pochyby. Ukázala to ostatně víc než jasné dnes i Česká televize. V den výročí napadení USA, místo jakéhokoliv vhodného a citlivého vyjádření solidarity, zařadí do programu takovýto komunistický a protiamerický hnůj. Fuj!

No to jste se zase předvedli, vy... ...Češi.Zpátky