Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červen 2009


Proč a jak jsem utekl přes železnou oponu

Stanislav von Velitzky

Staň se spoluautorem amerického TV-seriálu. Top USA TV-společnost hledá autory pro mnohadílný TV-seriál.

Do kompetence Stanislav von Velitzky Production patří zpracování zajímavých historek a epizod uprchlíků z bývalého socialistického Československa. Tímto vyzýváme Čechy a Slováky na celém světě ke spolupráci a zaslání svých zajímavých a kuriózních uprchlických historek. E-mail a adresa, na kterou můžete své příspěvky posílat, je uvedena níže.

Délka vysílání jednoho dílu bude zhruba 60 až 75 minut. Byli bychom rádi, kdybyste uvedli místa a data události [podle možnosti]. Jména účastníků příběhu nejsou podstatná, protože budou změněna, ale věk osob uveďte prosíme alespoň odhadem.

Upozorňujeme, že máme zájem pouze o skutečné události a nevymyšlené story. Nicméně, uvítáme i to, když nám zašlete námět nebo historku, kterou jste někde slyšeli. Pokud se nejedná o váš vlastní příběh, budeme rádi, když uvedete zdroj, ze kterého jste čerpali.

Autoři a spoluautoři jednotlivých epizod budou kompenzováni anebo budou uvedeni v titulcích. Psát můžete česky, slovensky nebo anglicky. Není nutné trápit se s pravopisem, naši scenáristi článek upraví do filmové podoby a to i v případě, že nám pošlete audio nahrávku s vaším příběhem.

Epizoda jednoho samostatného dílu by měla obsahovat několik okamžiků z ČSSR, důvod k útěku, popis samotného průběhu útěku a případně zajímavosti z počátku emigrace v cizině.

Jednotlivé díly budou podle možnosti filmovány ve městech, kde se příběhy odehrály a pro autentičnost budou režírované a natočené ve spolupráci s českými nebo slovenskými společnostmi. Americký producent zaujme pouze post pozorovatelů a postará se o platbu.

Společnost, která se podílí na přípravě tohoto seriálu patří mezi jednu z největších v USA a podle zákona je povinna dodržovat všechna autorská práva. V případě, že je váš scénář už zaregistrován, pošlete jej i s registračními informacemi. Dále upozorňujeme, že zaslané příspěvky z technických a časových důvodů navracíme, ale i nadále zůstávají vaším majetkem.

Vaše příspěvky anebo dotazy po bližších informacích nám můžete zasílat na e-mailovou adresu: ABC_digitalTV@yahoo.com nebo na poštovní adresu: Stanislav von Velitzky Production P.O.BOX 3401 Santa Monica California 90408-3401 USA

Můžete se o tento e-mail podělit se svými známými a kamarády,možná i oni budou mít zájem o spolupráci.

Doposud jsme od vás obdrželi asi sto zajímavých historek. Všem postupně odpovíme a děkujeme. První uzávěrka skončí 30. září [september] 2009. V pohodě můžete psát česky nebo slovensky. Angličtina není podmínkou. USA Production team má své odborníky pro zkompletizování v angličtině.Zpátky