Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Únor 2005


EDITORIAL

Vážení čtenáři,

omlouváme se, že dostáváte toto číslo se zpožděním, ale teprve v sobotu 22. 01. byl redakční počítač vytržen ze spárů tzv. modré smrti, jak tomu přezdívají odborníci, naštěstí bez ztráty jediného článku. Příčina neznámá.

V posledních dvou číslech jsme Vás prosili o příspěvek na vydávání CS-magazínu. Zareagovali čtyři čtenáři, kteří již v předchozích létech CS-magazín dobrovolně finančně podpořili, a jeden zcela nový ze Spojených států. Všichni ze zahraničí, ani jeden z Česka nebo ze Slovenska. Dohromady se sešlo 173 EUR. Inzerce nic nenese, protože inzeráty jsme dosud zveřejňovali zdarma. Musíme tedy apelovat znovu. Chcete-li číst kvalitní časopis, měli byste přispět. Každý částkou, kterou považuje za přiměřenou. V opačném případě o tuto možnost můžete přijít.

Bankovky prosím posílejte poštou v obálce dopisu (nedoporučeně!) na adresu

CS-magazín

Middelstestraat 11

6004BG Weert

Nizozemsko

Pro jistotu je zajistěte proti vyhmatání jejich vložením například do blahopřání z tužšího papíru nebo alespoň do jednoho nebo dvou kusů papíru dopisního. Převádění peněz mezibankovním převodem ze zahraničí je i v rámci EU zatíženo enormně vysokým poplatkem - obvykle od 10 EUR výše - takže od této možnosti vědomě upouštíme. Nezapomeňte vždy připojit svou e-mailovou adresu, abychom vám mohli příjem předplatného potvrdit a poděkovat za něj.

CS-magazín

***

Milí čtenáři CS-magazínu,

možná, že jste se stejně jako já naivně domnívali, že dělat časopis po internetu stojí naprosté minimum. Že je to téměř zadarmo, jaksi jen tak. Omyl. Velký omyl. A to je také důvod mé uctivé supliky: poslyšte, jestliže chcete, abyste mohli číst vám časopis i nadále, podpořte jeho vydavatele a redakci nějakým tím obolusem.

Je nás čtenářů přece opravdu hodně, a kdyby každý z nás poslal pravidelně určitou částku, bude po starostech. Je totiž třeba platit kromě záležitostí týkajících se webové stránky, také například noviny a časopisy, ze kterých se některé články vybírají a to i papírové, protože na internetu se zdaleka všechno číst nedá. Také připojení k internetu stojí peníze.

Doufám, že po mých slovech nedojde k hromadnému útěku od počítače a k zanevření na CS-magazín, milí čtenáři na celém světě.

Je také možno v CS-magazínu inzerovat, informujte se na dané e-mailové adrese ve website. Při mezinárodním rozsahu CS-magazínu bude číst váš inzerát mnoho lidí na celém světě.

Díky za pochopení.

Vera Pokorny-Scheufler

Holandsko

***

Vážení čtenáři CS-magazínu,

k výzvě paní Pokorné-Scheufler z Holandska finančně podpořit vydávání posledního nadregionálního exulantského internetového časopisu není co dodávat. Ač byly motivy, pro které jsme opustili komunistické Československo, v detailech různé, přece spojoval exulanty jeden společný jmenovatel, totiž touha žít ve svobodném světě, to jest motiv politický. Není potřeba souhlasit se všemi texty, které CS-magazín přináší. V takovém případě lze tohoto časopisu využít jako diskusního fóra. Aktivní zájem o společenské dění je dělící čára, která dělí exulanty od gastarbeiterů.

Dr. Václav Chyský

Spolková republika NěmeckoZpátky