Český a slovenský zahraniční časopis  
     
 

Červen 2007


Editorial

Dva z našich stálých autorů, Ladislav Josef Beran a Tomáš Krystlík stvořili skvělé články (Strategie našeho osvobození, Okolnosti zrodu ČSR), ve kterých ničí mýtus zakladatelů československého státu. Čtení jen pro silné nátury.

Zřejmě Vám neušlo, že poslední dvě čísla (květnové a červnové) CS-magazínu obsahují méně příspěvků než dřívější. Důvody jsou dva. Redakce dostává starší čísla deníků MfD a LN ještě řidčeji a nepravidelněji. Na jejich předplatné do ciziny, kolem 46 tisíc korun ročně, není. Proklikat se ke všem článkům deníků v internetu nelze, to by redakce nic jiného nedělala, rychločtení papírového vydání nelze ničím nahradit. Druhým důvodem je znatelný pokles kvality článků v českém tisku. Staly se plytkými, nic neříkajícími, se zastřenou snahou podlézat čtenáři (skrytý bulvár), často zdůrazňují výjimečnost češství. Ne, že by předtím tomu tak nebylo, ale sestupný trend je nyní rapidní. To se netýká kmenových autorů CS-magazínu, ale ti nejsou z různých důvodů vždy schopni chrlit stejné pensum svých článků – někteří jsou na několikaměsíční cestě, jiné trápí nemoci, další nemají chuť psát nebo jim chybí múza.

CS-magazín čtou tisíce, ale na jeho vydávání v roce 2007 přispělo jen pět z nich. Kdyby se ve vás hnulo svědomí, pak pošlete, prosím, finanční příspěvek na vydávání CS-magazínu na adresu:

CS-magazín

Middelstestraat 11

6004BG Weert

Nizozemsko (Pays-Bas, Holland)

Bankovky vložte do obálky a pro jistotu je ještě zajistěte proti vyhmatání vložením do tužšího papíru, příspěvek lze také vložit do jednoho nebo dvou kusů papíru dopisního a pošlete nedoporučeně. Všechny takto zaslané příspěvky nám dosud došly bez úhony. Nezapomeňte vždy připojit svou e-mailovou adresu, abychom Vám mohli příjem částky potvrdit a poděkovat za ni.

Váš CS-magazínZpátky